Логотип Facebook із посиланням на сторінку Facebook
Логотип YouTube із посиланням на канал YouTube
Логотип Telegram, посилання поки неактивне

Людям із порушенням зору

Розвиток системи трансплантації в Україні

Жовтень, 5, 2023

Науково-практична конференція з такою назвою на початку жовтня відбулася у Києві. Інформація, на яку очікували: з 2024 року фінансування трансплантації відбуватиметься через пакет медичних гарантій. У проєкті бюджету на це виділено майже 1 млрд гривен, а НСЗУ вже підготувало відповідні пакети: трансплантація і посттрансплантаційний супровід. Тариф на такі послуги ще розробляється, але він буде не нижчим за суми, які сплачувалися закладам в рамках пілотного проєкту МОЗ.

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко: “Галузь почала демонструвати дуже позитивну динаміку. Експериментальний проєкт, запущений міністерством, виявився успішним. Час рухатися далі. Завдання на перспективу – збільшення кількості лікарень, що діагностують смерть мозку, розвиток бази донорів та створення нових центрів трансплантації”.

Три ключові показники, на які має орієнтуватися галузь: доступність, якість і безоплатність. Йдеться про подальший розвиток центрів трансплантації, постійне навчання фахівців та пацієнтоорієнтованість всієї системи.

Генеральний директор Українського центру трансплант-координації Дмитро Коваль: “За три роки, в умовах пандемії і війни, ми зробили неймовірний крок: ми уже переступили за межу тисячної трансплантації. Наразі маємо зосередитися на якісних показниках – задля цього розвиваємо лабораторний супровід, продовжуємо вчитися у кращих світових практиків і напрацьовуємо стандарти, яких треба буде дотримуватися всім учасникам трансплантаційного процесу. Держава продовжує фінансувати цей напрямок, але посилюватиме заходи для підвищення якості та безпеки в сфері трансплантології”.

До участі у конференції були залучені провідні європейські експерти. Їхні виступи були присвячені проблемам визначення критеріїв придатності анатомічних матеріалів для трансплантації, уніфікації досліджень з гістосумісності, особливостям проведення спліт-трансплантацій та іншому.

На конференції були присутні міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко, голова комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький, голова підкомітету з питань сучасних медичних технологій та розвитку трансплантології комітету ВРУ Оксана Дмитрієва, генеральний директор директорату високотехнологічної медичної допомоги та інновацій МОЗУ Василь Стрілка.

У заході взяли участь понад 250 медиків – трансплантологів, трансплант-координаторів, керівників центрів та організаторів охорони здоров’я.

Конференція відбулася в рамках осінньої виставки Public Health 2023.