Логотип Facebook із посиланням на сторінку Facebook
Логотип YouTube із посиланням на канал YouTube
Логотип Telegram, посилання поки неактивне

Людям із порушенням зору

Десята трансплантація нирки відбулась в Охматдиті

Вересень, 21, 2021

НДСЛ Охматдит

Від початку березня 2021 в Охматдиті провели 10 трансплантацій нирок дітям. З яких 5 — від донорів-родичів та 5 від донорів, у яких констатували смерть мозку. До цього часу органні трансплантації в лікарні не проводились. Такі операції стали можливі після внесення змін до законодавства та активній роботі різних відомств, організацій, адміністрації.

Сьогодні на прес-конференцію, присвячену дитячій трансплантації в Україні, завітав 17-річний хлопець Дмитро з мамою. Вони прийшли поділитися своєю історією, подякувати родині донора, лікарям та всім причетним до порятунку хлопця. Дімі на початку вересня зробили трансплантацію нирки в Охматдиті від посмертного донора. До цього його життя залежало від апарату гемодіалізу.

У закладі хлопець перебував з осені, відколи відмовила донорська нирка, яку пересадили у Білорусі три роки тому. Тепер хлопця врятували у рідній країні. Він став десятим, кому зробили органну трансплантацію в Охматдиті.

Доноркою для Діми стала молода дівчина, яка померла внаслідок черепно-мозкової травми у КНП “Київська Міська Клінічна Лікарня Швидкої Медичної Допомоги” ЛШМД, БСП. Після констатації смерті мозку лікарями, батько підписав згоду на донорство органів. Друга нирка дісталася 3-річній дитині в Національний Інститут хірургії та трансплантології імені О.О.Шалімова. А серце отримав пацієнт Інститут серця МОЗ України. Всі ці лікарні є учасниками пілотного проєкту МОЗ України із трансплантації. Тож трансплантації повністю профінансовані державою.

Діма з мамою нарешті поїдуть додому, у Кіровоградську область. А сьогодні на виписці збулась ще одна мрія хлопця – йому подарували спінінг. Першим, що він зробить, коли повернеться додому — поїде на рибалку! Дякуємо лікарям, що дослухаєтесь до бажань дітей і дякуємо Оксані Дмитрієвій за оперативне здійснення.Ми дякуємо Київській лікарні швидкої медичної допомоги, а також трансплант-координаторці Марії Кисіль-Загорянській, командам трансплантологів одразу трьох медичних закладів і, звісно, тим, хто допомагає рухати трансплантацію в Україні на державному рівні: команді МОЗ України та Віктор Ляшко, Оксана ДмитрієваУкраїнський центр трансплант-координації та керівнику Дмитру Ковалю, Василь Стрілка, Ірина Заславець, Svetlana Tykhonenko, і всім причетним. Окремо дякуємо МВС УкраїниНаціональна поліція УкраїниДСНС України за підтримку, супровід та аеромедичну допомогу. Разом ми одна команда, яка діє заради порятунку українських громадян!Дякуємо медикам НДСЛ «Охматдит».

Годік О.С. — хірург-трансплантолог; Недбала В.В. — лікар-хірург; Дєгтярьова Д.С. — лікар-хірург; Власенко О.С. — операційна медична сестра; Швец О.О. — операційна медична сестра; Храпак М.О.— лікар-анестезіолог; Водяницький С.Л. — лікар-анестезіолог; Пікута Л.Л. — сестра-анестезистка; Леус О. С. медсестра-анестезистка; Грогуль Є.А – лікар-лаборант.

І всій команді відділення хронічних інтоксикацій, під керівництвом завідувача Бабічевоі О.В, де діти перебувають роками та чекають на трансплантації — лікарі-педіатри: Апалькова В.А., Лук‘янчик С.О.; Кухарець Н.В.; команді медсестер гемодіалізного залу та постових на чолі зі старшою медичною сестрою Хижняк Т.В., а також вихователь Дроботун Є.М.

Світла пам’ять донорці, глибока шана і вдячність родині. Бажаєм всім, хто отримав свій шанс на повноцінне життя – міцного здоров’я!