Логотип Facebook із посиланням на сторінку Facebook
Логотип YouTube із посиланням на канал YouTube
Логотип Telegram, посилання поки неактивне

Людям із порушенням зору

В Україні з’явився третій центр ТКМ, який може виконувати до 100 пересадок на рік

Листопад, 9, 2022

Такі медичні потужності після капітального ремонту та модернізації має Центр трансплантації кісткового мозку на базі Київського обласного онкодиспансеру.

У 2020 році центр долучився до пілотного проєкту МОЗ з трансплантації, за два роки його фахівці провели 36 аутопересадок стовбурових клітин. Щоб розширити можливості, на модернізацію закладу було виділено понад 37 млн гривень.

Оновлений центр щороку зможе проводити 24 алогенні та 72 аутологічні трансплантації. За попередніми розрахунками, це дасть змогу повністю закрити потребу в такій медичній допомозі онкохворим на Київщині. Уже зараз на невідкладну пересадку очікують 5 пацієнтів.

В Україні трансплантацію кісткового мозку проводять 9 медичних закладів. Можливості проводити до 100 пересадок на рік раніше мали два заклади – НДСЛ «Охматдит» та КНП “Київський центр трансплантації кісткового мозку”.

Дмитро Коваль, генеральний директор СДУ УЦТК: «Держава продовжує підтримувати розвиток трансплантації кісткового мозку. І ми докладаємо зусиль, щоб постійно покращувати кількісні та якісні показники в лікуванні хворих з онкогематологічною патологією. І щоб українці мали рівний доступ до такого виду лікування».

З початку 2022 року в країні виконано 169 трансплантацій, з них 21 – алогенна, від неродинного донора. Важливо, що наші пацієнти вже мають доступ до пошуку донора і отримання трансплантата через Всесвітній реєстр потенційних донорів кісткового мозку, що значно збільшує шанси на лікування.

Наприкінці минулого року Уряд збільшив тарифи на послуги з проведення трансплантації кісткового мозку – від 757 тис до 2,4 млн грн залежно від виду трансплантації. У 2022 році держава заплатила медичним закладам за проведення трансплантацій кісткового мозку 180 млн грн.