Логотип Facebook із посиланням на сторінку Facebook
Логотип YouTube із посиланням на канал YouTube
Логотип Telegram, посилання поки неактивне

Людям із порушенням зору

День донора в Укрінформі

Жовтень, 25, 2023

Журналісти Національного інформаційного агентства УКРІНФОРМ провели черговий день донора: протягом 5 годин зібрали 15 літрів крові. Вона може стати порятунком для 45 людей!

Донорські дні працівники агентства налаштовані проводити регулярно – адже кров для лікарень, госпіталів і стабілізаційних центрів потрібна постійно. І саме системне донорство є важливим для запобігання дефіциту крові та її компонентів.

Забір донорської крові проводила виїзна бригада Київського обласного центру служби крові. Перед донацією всім провели необхідні лабораторні дослідження, виміряли рівень артеріального тиску, а терапевтка провела кожному індивідуальну консультацію. Із 40 людей, які бажали задонатити кров, дев’ятьом медики вимушені були відмовити за станом здоров’я.

Яна Черченко, лікарка-трансфузіологиня Київського обласного центру служби крові: “Вже сьогодні, після забору, донорську кров почнуть обстежувати на наявність небезпечних інфекцій, потім з неї виготовлять необхідні компоненти: еритроцити, тромбоцити та плазму. Їх направлять у госпіталі та стабцентри. Для когось з наших героїв ці дози дорівнюють життю”.

Олександр Харченко, генеральний директор Національного інформаційного агентства “Укрінформ”: “Ми вже вдруге долучилися до Всеукраїнської акції “Твоя кров може воювати. Стань донором”. Представники центру сказали, що кров відправлять у бік лінії фронту, і таки це не перебільшення: вона буде воювати. Від цього почуття позитивно-хвилюючі. Вдячний кожній та кожному, хто поділився власною кров’ю з захисниками”.

Все більше українців різного віку і професій стають донорами крові. Роблять це свідомо і безоплатно, задля перемоги і порятунку людей. Адже через війну потреба у компонентах крові зросла і дуже важливий саме системний підхід у донорстві. Тобто, кров можна здавати не один раз за життя, а регулярно, через певні проміжки часу.

Між донаціями рекомендовано такі інтервали: чоловіки можуть здавати кров не більше 5 разів на рік, жінки – не більше 4 разів на рік.

Системне донорство – це ще й турбота про власне здоровʼя. Перед кожною донацією в донора беруть загальний аналіз крові, а також тестують кров на ВІЛ, сифіліс, гепатити В та С, що є, по суті, безкоштовним скринінгом. До того ж регулярні донації є профілактикою тромбозів та онкологічних захворювань.

Алгоритм, як організувати день донора і запросити виїзну бригаду в офіс за посиланням: https://utcc.gov.ua/yak-organizuvaty-den-donora-na-robochomu-mistsi/?fbclid=IwAR0JFGVGaTcu5MmGv_wAKKoUpVZEGClaQU-tqcV2cEUp3uCSyG1ezWoIeyE.