Логотип Facebook із посиланням на сторінку Facebook
Логотип YouTube із посиланням на канал YouTube
Логотип Telegram, посилання поки неактивне

Людям із порушенням зору

Міжрегіональні лабораторії отримали обладнання

Квітень, 18, 2023

Міжрегіональні лабораторії отримали обладнання, яке було закуплено за державні кошти.

За ініціативи УЦТК в Україні створено три міжрегіональні лабораторії першого рівня: у Києві (НДСЛ Охматдит), у Львові (Перше медичне об’єднання Львова) та у Миколаєві (КНП “Миколаївська обласна клінічна лікарня”). Вони мають забезпечити виконання повного спектру клініко-лабораторних та специфічних досліджень в сфері трансплантології в своїх регіонах. Йдеться про високоточні імуногенетичні дослідження, зокрема, спрямовані на визначення сумісності між потенційним донором та реципієнтом.

До лабораторій уже поставлено генетичні аналізатори, секвенатори нового покоління, системи мультикомплексного аналізу, мікроскопи з камерами та програмним забезпеченням експертного класу та інше сучасне високоякісне обладнання.

Більшість обладнання встановлено і валідовано. У НДСЛ “Охматдит” та у Першому медичному об’єднанні Львова лабораторії вже почали проводити дослідження.
Зокрема, львівські медики вже провели 20 HLA типувань першого класу, зробили 100 крос-матч тестувань, виділлили 100 ДНК реципієнтів, які перебувають в листі очікування для подальшого типування.

У близькому до фронту Миколаєві поки що встановили тільки те обладнання, яке не потребує додаткового технічного оснащення приміщень.

Планується, що повноцінно лабораторії запрацюють у липні 2023 року.

Для лабораторного супроводу також велике значення мають лабораторії другого рівня, які забезпечують обстеження переважно з боку донорів. Лабораторії другого рівня мають створюватись самими центрами трансплантації. Інформація про результати всіх досліджень має автоматизовано надходити до Єдиної державної інформаційної системи трансплантації, що підвищить неупередженність в співставленні пар “донор-реципієнт”.