Логотип Facebook із посиланням на сторінку Facebook
Логотип YouTube із посиланням на канал YouTube
Логотип Telegram, посилання поки неактивне

Людям із порушенням зору

Як організувати день донора на робочому місці

Лютий, 18, 2023

Центри крові мають бригади, які за попередньою домовленістю приїздять на певні локації з необхідним обладнанням і проводять забір крові. Щоб організувати це на території вашого офісу, слід зробити наступне:

  • провести опитування серед колег – скільки є бажаючих здати кров. Для запрошення виїзної бригади потрібно не менше 40 потенційних донорів. Залежно від числа донорів формується склад медичної бригади;
  • якщо визначилися з кількістю охочих здати кров, зателефонуйте до найближчого центру крові. Список усіх центрів крові з актуальними телефонами є за посиланням: https://utcc.gov.ua/subyekty-systemy-krovi;
  • також можна скористатися електронною адресою і направити до центру лист з пропозицією (адреси є на сайтах центрів крові).

Представник центру крові обговорить з вами день та час проведення забору крові. Порадить, яку інформацію слід поширити в колективі, аби потенційні донори належно підготувалися до донацій.

Процес здавання крові в офісі є абсолютно безпечним. Всі матеріали, що використовуються при здаванні крові, є одноразовими, стерильними та відкриваються безпосередньо перед забором у присутності донора.

Для роботи виїзної бригади треба підготувати приміщення. Це може бути велика зала або не менше 3 кімнат, одна з яких площею від 20 м². В них треба передбачити місця (стіл + два стільці) для реєстратора, лаборанта і терапевта, а також світлий та з гарною вентиляцією простір для здавання крові. Доцільніше ці кімнати сфотографувати та надіслати медичним працівникам центру крові для планування розміщення бригади.

Здавання крові потребує відповідної підготовки донора та відсутності протипоказань. Повна інформація про це за посиланням: https://utcc.gov.ua/tvoya-krov-mozhe-voyuvaty/hto-mozhe-buty-donorom.

Всі донори проходять медичний огляд та необхідні лабораторні обстеження під час виїзного дня донора. Додаткових обстежень напередодні проводити не потрібно.