Логотип Facebook із посиланням на сторінку Facebook
Логотип YouTube із посиланням на канал YouTube
Логотип Telegram, посилання поки неактивне

Людям із порушенням зору

Трансплант-координаторки пройшли навчання у Стамбулі

Грудень, 22, 2023

Продовжуємо знайомитися з кращими світовими практиками, а ще розповідаємо колегам про досягнення в розвитку трансплантації в Україні.

У рамках співпраці СДУ “УЦТК” з International Transplant Network та European Society for Organ Transplantation дві трансплант-координаторки – керівниця центру трансплант-координації Першого медичного об’єднання Львова Ірина Ілясевич та трансплант-координаторка Інституту серця МОЗ України Тетяна Мигалега – взяли участь у 5-їй Міжнародній конференції з трансплант-координації у Стамбулі. Участь у конференції передбачала 5-денний майстер-клас для фахівців цього напрямку.

Програма навчального курсу охоплювала різні аспекти: діагностику смерті мозку, вміння побудувати розмову з рідними донора, координацію процесів у медзакладі, публічну комунікацію та багато іншого, що допомагає створити ефективну систему донорства та трансплантації.

Ще одна важлива тема, яку обговорювали трансплант-координатори з усього світу – як поліпшити просвітницьку роботу з населенням щодо посмертної донації органів, аби люди розуміли її цінність і свій шанс врятувати чиєсь життя після власного.

Порушувалися питання етики та психології, повʼязані з донацією, релігійні аспекти таких рішень і повна їх підтримка основними релігіями світу.

Українські фахівчині мали можливість поділитися з зарубіжними колегами власним досвідом і розповісти як протягом трьох років в Україні, попри війну, активно розвивається трансплантація. Щороку все більше українців довіряють медикам і дають згоди на посмертне донорство. За 11 місяців 2023 року проведено 507 органних пересадок, переважна більшість з них – від померлого донора.

Цьогоріч в рамках співпраці СДУ “УЦТК” з ESOT навчання в єропейських країнах пройшли 6 фахівців. На початку січня наступного року 7 українських медиків з трансплант-команд поїдуть на стажування до Бостону у Massachusetts General Hospital.