Логотип Facebook із посиланням на сторінку Facebook
Логотип YouTube із посиланням на канал YouTube
Логотип Telegram, посилання поки неактивне

Людям із порушенням зору

За 10 місяців року виконано більше трансплантацій, аніж за аналогічний період 2021-го

Листопад, 21, 2022

За 10 місяців 2022 року медики виконали 265 трансплантацій. Це на 32 пересадки більше, ніж за аналогічний період довоєнного 2021-го! З 265 трансплантацій – 136 проведено від померлого донора. Найчастіше пересаджували нирки – 188 разів, 52 людям пересадили печінку, 25 – серце.

Органні трансплантації від живого і померлого донора проводили у 25 медичних центрах країни. Найбільше – у Львівському територіальному медичному об’єднанні, ДУ «Національний інститут хірургії та трансплантології ім. О.О. Шалімова та клініці «Оберіг».

У 9 українських клініках успішно проводять трансплантацію гемопоетичних стовбурових клітин. За 10 місяців року – 178 пересадок, з них 44 – алогенні, а 20 – від неродинного донора. Найбільше трансплантацій провели у Київському центрі трансплантації кісткового мозку, Черкаському обласному онкодиспансері, НДСЛ «Охматдит» та Національному інституті раку.

Дмитро Коваль, генеральний директор Українського центру трансплант-координації: «Попри війну, трансплантація не збавляє темпів. Цьогоріч ці високотехнологічні втручання освоїли ще 5 медичних закладів. У Охматдиті вперше пересадили печінку – і від живого донора, і від померлого. У Черкасах виконали першу операцію по пересадці кісткового мозку від донора, сумісного на 50 відсотків. А трансплантологи Першого медичного об’єднання Львова за 30 годин пересадили 9 органів від 3 посмертних донорів”.

За цифрами – напружена робота медиків, боротьба в операційних, історії як одні українці рятують інших, аби разом жити, перемагати і розбудовувати нашу країну. Українці свідомі важливості цього медичного напрямку і дають згоди на посмертне донорство рідних. Держава дотримується своїх зобов’язань – оплачує увесь процес трансплантації і пожиттєве отримання ліків – імуносупресантів.

Важливо! В умовах війни, згідно з чинним законодавством щодо правил співставлення пари “донор-реципієнт”, жоден з померлих внаслідок бойових дій (і військові, і цивільні), не може бути донором анатомічних матеріалів.