Логотип Facebook із посиланням на сторінку Facebook
Логотип YouTube із посиланням на канал YouTube
Логотип Telegram, посилання поки неактивне

Людям із порушенням зору

Оновлено перелік імуносупресантів, які підлягають реімбурсації

Лютий, 21, 2024

Наказом МОЗ України оновлено Перелік лікарських засобів і медичних виробів, які підлягають реімбурсації за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення.

Для пацієнтів у посттрансплантаційному періоді залишається 21 торгове найменування імуносупресивних лікарських засобів,15 з них повністю безоплатні, шість – з частковою доплатою.

У Переліку є зміни:

  • з лютого 2024 року в програму реімбурсації не потрапив лікарський засіб з торговим найменуванням “Вальцит®” виробництва компанії Ф. Хоффманн-Ля Рош Лтд;, але безкоштовний “Валганцикловір” – наявний;
  • лікарський засіб з МНН “Мікофенолова кислота та її солі” тепер представлений ще одним торговим найменуванням – “Мікоп”, виробництва Гетеро Лабз Лімітед. Цей лікарський засіб можна буде отримувати з доплатою.

Препарати імуносупресії були внесені до Реєстру лікарських засобів, які підлягають реімбурсаціі за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення, у лютому 2023 року.

За цей період 1292 пацієнти, які живуть з пересадженими органами, скористалися програмою “Доступні ліки” і отримали препарати імуносупресії безкоштовно або з невеликою доплатою.

Аптеками, які долучені до програми, погашено понад 6 тисяч рецептів, відпущено понад 30 тисяч упаковок лікарських засобів, а загальна сума, відшкодована державою за отримання пацієнтами необхідних ліків, становить 80,7 млн грн.

Перелік препаратів імуносупресії в оновленому Реєстрі лікарських засобів, які підлягають реімбурсації: