Логотип Facebook із посиланням на сторінку Facebook
Логотип YouTube із посиланням на канал YouTube
Логотип Telegram, посилання поки неактивне

Людям із порушенням зору

В Україні втретє пересадили легені

Березень, 24, 2023

Складне високотехнологічне втручання виконала трансплант-команда клінічної лікарні “Феофанія”. Для медиків цієї лікарні це перша пересадка легенів.

Нові легені і шанс на нове життя отримав 51-річний чоловік, який мав інтерстиціальне захворювання легень, ускладнене легеневою гіпертензією. За два тижні до пересадки пацієнт переніс ковід і це дуже ускладнило його стан, він жив лише завдяки постійній кисневій підтримці. Операція тривала 12 годин, більшість часу реципієнт був підключений до апарату штучного кровообігу ЕКМО. Наразі пацієнт переведений з реанімації в палату, пересаджені легені дихають.

Донором стала 60-річна жінка, якій медики констатували смерть мозку через геморагічний інсульт. Рішення, яке прийняли родичі після її смерті, дало можливість врятувати ще трьох людей.
Медики лікарні “Феофанія” пересадили печінку 62-річному чоловіку. У Київському міському центрі нефрологіі та діалізу та Національному Інституті хірургії та трансплантології імені О.О.Шалімова НАМН України двом жінкам трансплантували нирки. Всі пацієнти, яким пересадили органи, почуваються задовільно. Пересаджені органи працюють.
Підбір пар “донор-реципієнт” було проведено через Єдину державну інформаційну систему трансплантації (ЄДІСТ).
Світла пам’ять донору і вдячність родичам за складне, але важливе рішення.

Легені в Україні почали пересаджувати у вересні 2021 року, другу операцію було проведено у січні 2023-го. Трансплантації виконані медиками Першого медичного об’єднання Львова. Обидва чоловіки, яким львів’яни пересадили легені, живуть звичайним життям.

Трансплантації легень в Україні щороку потребують близько 100 пацієнтів. Всі пересадки органів відбуваються в межах пілотного проєкту МОЗ з трансплантації і повністю оплачуються за рахунок держави. Тариф за трансплантацію легень встановлено на рівні 2,6 млн грн.