Логотип Facebook із посиланням на сторінку Facebook
Логотип YouTube із посиланням на канал YouTube
Логотип Telegram, посилання поки неактивне

Людям із порушенням зору

Актуальні питання дитячої гепатології обговорювали на конференції

Червень, 8, 2023

“Про актуальні питання дитячої гепатології” – тема науково-практичної конференції, яка днями відбулася у Києві і в якій взяли участь фахівці УЦТК.

Трансплантація – високотехнологічний метод лікування при важких ураженнях печінки. За два з половиною роки, відколи в Україні активно розвивається трансплантація, було проведено 19 пересадок печінки пацієнтам дитячого віку.

Наразі, згідно з національним листом очікування, трансплантації печінки потребують 329 пацієнтів, серед них зареєстровано 11 дітей, яким потрібна пересадка печінки.
Критеріями до включення в лист очікування є:

  • гостра печінкова недостатність;
  • хронічні захворювання печінки (будь-який цироз);
  • первинні пухлини печінки та метастатичні ураження печінки;
  • метаболічні захворювання печінки, що загрожують життю позапечінковими ускладненнями;
  • метастатичне ураження печінки та інші синдроми і нозологічні форми.

Розподіл донорських органів відбувається в три етапи з використанням Єдиної державної інформаційної системи трансплантації (ЄДІСТ). Враховуються показники імунологічної сумісності, статусу екстреності, а на другому етапі розподілу донорського органу першочерговість проведення трансплантації надається неповнолітнім пацієнтам.

Трансплантацію печінки дітям в Україні проводять у 4 медичних закладах: НДСЛ Охматдит, Національний Інститут хірургії та трансплантології імені О.О.Шалімова, Перше медичне об’єднання Львова та Клініка “Оберіг”.

Можливість проводити трансплантації залежить і від наявності донора. Не завжди родичі можуть стати донорами печінки для хворих дітей. Їх може врятувати орган від померлого донора, але його інколи доводиться чекати роками. Велика вдячність тим українцям, які довіряють медикам, і, втративши дорогих їм людей, приймають непрості рішення і дають можливість рятувати дітей. Відсоток трансплантацій від померлого донора щороку зростає.