Влада народилася на Донеччині. У дитинстві їй діагностували важку вроджену патологію сечового міхура, яка спричинила проблеми з нирками. У 2013-му стан дівчинки стрімко погіршився і у неї критично знизився рівень гемоглобіну. Тоді їй вперше почали проводити гемодіаліз.
Коли росія розпочала війну на сході, мама перевезла доньку до Харкова: два роки вона проходила лікування в одній з харківських лікарень, а потім майже 8 років дівчинка провела у стінах столичного Охматдиту.
Процес її лікування був складним. Влада пройшла всі види замісної ниркової терапії та всі види формування судинних доступів. Вона перенесла 15 операцій, зупинку серця, набряки легень, її неодноразово реанімували.
“Мені не можна було пити понад 100 мл води на день, бо мої нирки не працювали. Гемодіаліз проводили тричі на тиждень, кожна процедура по 4-6 години. Я навіть не уявляла, як це жити поза лікарнею і без гемодіалізу”, — розповідає сама Влада.
Єдиним порятунком для дівчинки могла стати трансплантація. Цьогоріч весною стан дівчинки став настільки складним, що лікарський консиліум Охматдиту визначив для неї перший статус екстреності. Це означало що ЄДІСТ мав надати їй перевагу при визначенні пари “донор-реципієнт”.
І наприкінці квітня система підібрала для Влади спорідненого донора. Тоді на Волині медики констатували смерть мозку одному з пацієнтів, його родичі дали згоду на забір органів. І команда трансплантологів НДСЛ Охматдит успішно провела пересадку.
“Оперативне втручання ускладнювалося судинною патологією Влади. Усі судини дівчинки були ламкі, плюс тотальні тромбози магістральних судин. Проте медична команда змогла успішно пересадити нирку та виходити юну пацієнтку”, — розповідає хірург-трансплантолог Охматдиту Олег Годік.
Через 10 років лікування Влада нарешті вийшла з лікарні. Процес її реабілітації ще триває, але дівчинка не може натішитися тим, що вже не прив’язана до діалізу і може вільно планувати свій час. Вони гуляють з мамою у ботанічному саду, побували у зоопарку, вивчають інші цікаві міста столиці.
Родина поки що живе в орендованій квартирі і мріє повернутися у рідний Донецьк. Український.
За три роки, відколи в Україні активно розвивається трансплантація, медики провели понад 1000 органних пересадок.