Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу facebook-1.png
Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу youtube-logo-1.png
Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу telegram-1-1.png

Людям із порушенням зору

Рік тому у Ковелі пересаджували серце під обстрілами

Жовтень, 22, 2023

Пацієнт, якому рік тому пересаджували серце під ракетними обстрілами, живе звичайним життям і планує зіграти з онуком у футбол.

Рівно рік тому – 22 жовтня 2022 року – в операційній Ковельського МТМО пересаджували серце 61-річному пацієнту. Для медиків цієї лікарні це була перша трансплантація з дня повномасштабного вторгнення росії в Україну. І саме в той час, коли пацієнт лежав на операційному столі, росіяни атакували місто ракетами. В операційній зникло світло. Але трансплант-команда не розгубилася: у лікарні ввімкнули генератор і медики буквально під обстрілами продовжили операцію.

Пацієнту, волинянину Миколі Семенюку, за 5 років до рятівної операції діагностували патологію серця – ішемічну кардіоміопатію. Два роки він очікував на пересадку, його стан погіршувався, медики констатували термінальну стадію серцевої недостатності. Пан Микола перебував у реанімації, коли до лікарні поступив пацієнт з важкою черепно-мозковою травмою. Медичний консиліум діагностував смерть головного мозку, родичі померлого дали згоду на посмертне донорство органів.

Через рік після операції пан Микола почувається добре, порається по господарству, радіє онукам. У нього їх четверо. Наймолодшому – семирічному Артему – пообіцяв зіграти у футбол, щоправда, воротарем.

Відсутність світла під час зимового блекауту неймовірно ускладнювала роботу медиків, але не зупиняла процес надання якісної професійної допомоги. Усі медичні заклади, які задіяні в процесі трансплантації, мають резервні джерела живлення, які забезпечують енергією, насамперед, операційні та реанімацію.

Попри війну і російський терор, трансплантація в Україні активно розвивається. За 9 місяців нинішнього року проведено 406 органних пересадок – це більше, аніж за увесь минулий рік.

Безмежна подяка ЗСУ за можливість розвивати трансплантацію в Україні.

Світла пам’ять всім донорам і вдячність родинам за непрості, але важливі рішення.