Логотип Facebook із посиланням на сторінку Facebook
Логотип YouTube із посиланням на канал YouTube
Логотип Telegram, посилання поки неактивне

Людям із порушенням зору

Ще 12 трансплантацій за добу

Квітень, 29, 2024

32-річна вінничанка Тетяна – одна з них. Цієї рятівної операції вона чекала 13 років! Хворобу нирок у неї виявили ще під час медогляду у школі. З того часу періодично проходила стаціонарне лікування. У студентські роки недуга загострилася, довелося перейти на діаліз. Коли в країні почала стрімко розвиватися трансплантація, Тетяна стала в лист очікування на пересадку нирки. Але тільки зараз Єдина державна інформаційна система трансплантаціі (ЄДІСТ) визначила, що саме Тетяна може стати реципієнтом органу померлого донора. І у Вінницькій обласній клінічній лікарні імені М. І. Пирогова їй провели довгоочікувану операцію.

На другий день після трансплантації Тетяна запитала у лікарів – а чи зможе вона тепер займатися спортом. А ще ця операція дає шанси збутися найголовнішій мрії Тетяни і її чоловіка – народити дитину.

У 5 медичних центрах країни практично протягом доби проведено 12 органних пересадок. Працювали трансплант-команди Інституту серця МОЗ України, Національного наукового центру хірургії та трансплантології імені О.О.Шалімова, Вінницької обласної клінічної лікарні ім. М.І.Пирогова, Першого медичного об’єднання Львова, Київської обласної клінічної лікарня. Наймолодшій реципієнтці – 32 роки, найстаршій – 58.

Світла пам’ять кожному померлому донору і безмежна вдячність їхнім родинам за непрості, але дуже важливі рішення.

Стан усіх прооперованих пацієнтів відповідає рівню складності перенесеного втручання.