Логотип Facebook із посиланням на сторінку Facebook
Логотип YouTube із посиланням на канал YouTube
Логотип Telegram, посилання поки неактивне

Людям із порушенням зору

З Охматдиту виписали пацієнтів, яким пересадили органи від наймолодшого посмертного донора

Липень, 26, 2023

Операції з пересадки відбулися два тижні тому. Тоді лікарі Охматдиту діагностували смерть мозку маленькому пацієнту, а батьки-медики дали згоду на забір органів. І 4-річний Юра після смерті врятував життя трьох дітей.

Нирки пересадили 12-річному Антону з Херсонщини. Хлопчик народився з однією ниркою, три роки тому вона перестала працювати. Перед війною Антон з мамою приїхали на лікування до Охматдиту і два роки жили в лікарні в очікуванні донора. Хлопчику провели декілька реконструктивних операцій та підготували до трансплантації. Після того як ЄДІСТ підібрав саме Антона реципієнтом до померлого донора, йому пересадили одразу дві нирки. Донорські органи запрацювали, дали можливість відмовитися від гемодіалізу і покинути лікарняні стіни. Щоправда, поки що родина не може повернутися до свого дому, бо він на тимчасово окупованій території. Тому житимуть у родичів.

Донорську печінку пересадили 15-річному Дмитру з Кіровоградщини. Півроку тому йому діагностували цироз печінки, який прогресував. За статусом екстреності хлопець потребував невідкладної трансплантації. Медики Охматдиту стабілізували стан дитини, підготували його до операції та успішно пересадили орган. Наразі Дмитро з мамою повернулися додому, хлопець відновлюється, але вже мріє пограти з друзями у волейбол.

Серце 4-річного донора пересадили 6-річній дівчинці у Інституті серця. Вона ще в лікарні, проходить реабілітацію, але також скоро повернеться додому.

Світла пам’ять маленькому донору і безмежна вдячність батькам за прийняте рішення.

НДСЛ “Охматдит” долучився до пересадки органів понад два роки тому і на сьогодні є одним з основних центрів, де надають медичну допомогу дітям методом трансплантації.

З початку 2023 року в Охматдиті проведено 12 трансплантацій органів: дітям пересаджено 9 нирок та 3 печінки.

Згідно з Єдиною державною інформаційною системою трансплантації наразі в Україні в національному листі очікування на трансплантацію органів зареєстровано 30 дітей.