Логотип Facebook із посиланням на сторінку Facebook
Логотип YouTube із посиланням на канал YouTube
Логотип Telegram, посилання поки неактивне

Людям із порушенням зору

Клініка “Оберіг” – єдиний приватний заклад, який долучився до проєкту з трансплантації

Лютий, 17, 2023

Роман – пацієнт з найменшою масою тіла, якому пересадили печінку. Малюк має брата-близнюка і вони народилися майже з однаковою вагою. Але через важкий діагноз – атрезію жовчних шляхів – стан Романа почав різко погіршуватися. Хлопчик перестав набирати вагу і у 6 місяців важив 5 з половиною кілограмів. Врятувати малюка могла лише трансплантація, донором підходив тато і медики провели рятівну пересадку.

Трансплантація частини печінки від живого донора вважається одним з найскладніших втручань в трансплантології. І розділити “живу” печінку треба так, аби вона не перестала служити донору і запрацювала у реципієнта. Та ще й такого маленького. Бригада трансплантологів столичної Клініка “Оберіг” під керівництвом професора Олега Котенка успішно з цим справилася.

Через півроку після пересадки Роман наздогнав брата за всіма показниками: зростом, вагою, рухливістю і цікавістю до життя. Близнюки знову стали настільки подібними, що навіть старша сестричка не завжди їх відрізняє.

Клініка “Оберіг” – серед приватних медичних закладів єдина, яка долучилася до пілотного проєкту МОЗ з трансплантації. У 2022 році вона ввійшла в трійку лідерів по кількості пересаджених органів, а трансплантацій печінки минулого року тут зробили найбільше в Україні.

Всього з 2021 року, відколи клініка в пілотному проєкті, тут виконали 50 трансплантацій печінки і пересадили 9 нирок. 4 пересадки печінки зроблено уже в нинішньому році. Всі операції з пересадки органів для пацієнтів виконуються безоплатно в рамках пілотного проєкту МОЗ. Закладам – державним і приватним – послуги з трансплантації оплачуються за єдиним тарифом, визначеним пілотним проєктом.

Трансплантацію органів проводять у 32 медичних закладах України. У 2022 році в Україні виконано 384 пересадки, у 2023 – вже 53.