Логотип Facebook із посиланням на сторінку Facebook
Логотип YouTube із посиланням на канал YouTube
Логотип Telegram, посилання поки неактивне

Людям із порушенням зору

Запоріжанка живе з донорською ниркою понад 17 років

Червень, 2, 2023

Сінара Зайцева народилася в Абхазії. В Україні вона отримала медичну освіту і тут вийшла заміж. Але коли в Грузії і Абхазії росіяни спровокували військовий конфлікт, повернулася додому і працювала в госпіталі. Там отримала важке поранення і його вважає причиною своїх проблем з нирками.

Їй було трохи за тридцять, коли запорізькі лікарі діагностували пієлонефрит, згодом – ниркову недостатність. Якось на роботі вона втратила свідомість, було кілька днів коми і реанімації. А за ними – майже три роки життя на діалізі.

У 2005 році в Україні було лише кілька центрів трансплантації, а через недосконале законодавство операції з пересадки органів були рідкістю. Але Сінарі пощастило: одного вечора їй зателефонували з Запорізька обласна клінічна лікарня і повідомили, що є донорська нирка. Аналізи підтвердили, що нирка “підходить”. Новий орган в її тілі запрацював на операційному столі.

Ще до хвороби Сінара займалася плаванням. Як тільки нирка “прижилася” в її організмі, жінка почала поступово повертатися до активного життя. Плавання, фітнес, а згодом … футбол. Вона єдина жінка в чоловічій команді, грає в захисті і наказує чоловікам не робити знижок на її стать. А з командою пацієнтів після трансплантації навіть брала участь в міжнародному чемпіонаті з міні-футболу.

Сінара Зайцева: “Коли я виходжу на футбольне поле, я граю за двох. Я живу за двох. Мій донор – молодий чоловік 27 років, мотогонщик, який загинув під час змагань. Ніколи не зустрічалася з його батьками, але вдячна, що в ту ніч, 17 років тому, вони прийняли непросте рішення і своєю згодою дали мені можливість повноцінно жити”.

Попри війну, в Україні активно розвивається трансплантація. У 2023 році проведено понад 200 пересадок органів, більшість від посмертного донора. Наразі в листі очікування 2161 пацієнт, переважна більшість з них – 1409 – чекають саме на пересадку нирки.

Кожна людина може за життя визначитися щодо посмертного донорства. Детально про те, як написати прижиттєву згоду або незгоду на посмертне донорство, тут:
https://utcc.gov.ua/yak-nadaty-zgodu-pro-gotovnist-buty-donorom.