Логотип Facebook із посиланням на сторінку Facebook
Логотип YouTube із посиланням на канал YouTube
Логотип Telegram, посилання поки неактивне

Людям із порушенням зору

Доставку донорської крові до лінії фронту удосконалено і спрощено

Липень, 6, 2023

Кабінет Міністрів України прийняв Постанову “Про задоволення потреб сил безпеки та сил оборони у донорській крові та компонентах крові в умовах воєнного стану”.

Документ впорядковує шлях крові від донора до пораненого на полі бою. У ньому прописано чіткий алгоритм взаємодії координаторів цього процесу від представника медичного підрозділу, який біля лінії фронту, до закладу, який безпосередньо заготовляє донорську кров.

Значної кількості смертей через втрати крові можна уникнути, якщо на догоспітальному етапі вчасно і правильно перелити пораненому донорську кров чи її компоненти. Окрім того, невчасне їх використання може призвести до ниркової недостатності або порушень у роботі нервової системи.

Реалізація заходів, прописаних у Постанові, дасть змогу:

  • заздалегідь планувати необхідні потреби крові і формувати відповідні резерви;
  • створювати тимчасові банки крові, які будуть розміщені близько до зони бойових дій і забезпечуватимуть належне зберігання крові та її компонентів;
  • використовувати логістику, яка дасть швидко і безпечно доставляти необхідні дози крові до місця призначення.

Також Постанова передбачає проходження військовослужбовцями та бойовими медиками спеціалізованої підготовки щодо техніки проведення переливання крові.

Заступник генерального директора УЦТК Олександр Сергієнко: “З першого дня війни ми працюємо над тим, щоб система крові на фронті була ефективною. І відбувається постійний аналіз ситуації, який показує, що саме у цій системі потребує удосконалення. Запропоновані заходи зроблять процес більш впорядкованим, дієвим навіть у випадку масових поранень. І врешті, цим ми наближаємо нашу систему надання медичної допомоги до стандартів і вимог армій НАТО”.

Щоб центри служби крові могли працювати безперебійно, наповнювати постійні і тимчасові банки крові, потрібна донорська підтримка. Потрібні надійні і сталі запаси крові та її компонентів, аби кожен, хто потребує відповідної медичної допомоги, отримав її вчасно. В Україні триває національний рух “Твоя кров може воювати. Стань донором”.

Інформація про відповідальне донорство і відповіді на питання, які можуть виникати при підготовці до здачі крові і після, зібрано на сторінці: https://utcc.gov.ua/tvoya-krov-mozhe-voyuvaty.