Логотип Facebook із посиланням на сторінку Facebook
Логотип YouTube із посиланням на канал YouTube
Логотип Telegram, посилання поки неактивне

Людям із порушенням зору

За добу у столиці провели 8 трансплантацій

Лютий, 14, 2024

Минулої суботи медичний консиліум Олександрівської клінічної лікарні м. Києва констатував смерть мозку двом пацієнтам. Це були двоє молодих людей, у яких стався гемарогічний інсульт. Попри зусилля медиків врятувати їх не вдалося. Родичі обох померлих пацієнтів дали згоду на посмертне донорство.

Єдина державна інформаційна система трансплантації (ЄДІСТ) визначила реципієнтами серця двох молодих чоловіків. Обидва вони – пацієнти Інституту серця МОЗ України і трансплантологи закладу майже добу не виходили з операційної, аби провести обом рятівні трансплантації.

У 30-річного Степана – аритмогенна кардіоміопатія, на пересадку серця він чекав 5 років. А 23-річний Роман в очікуванні трансплантації майже рік. Хлопець з 19 років служив за контрактом в ЗСУ, під час боїв на херсонському напрямку отримав важке поранення. Його вважали двохсотим, але він вижив і самотужки добрався до своїх. А ще – під час служби захисник перехворів на вірусну недугу, можливо, це був ковід, який спричинив ускладнення на серце і, як наслідок, дилатаційну кардіоміопатію. Після обстеження з’ясувалося, що захиснику вкрай необхідна трансплантація серця.

Роман розповідає, що перед операцією йому важко було дихати. А коли прокинувся після пересадки, перше, що відчув – може вдихнути на повні груди. Дякує невідомому донору і обіцяє жити за двох.

Того ж дня ще у двох столичних клініках відбулися органні трансплантації – у Національному науковому центрі хірургії та трансплантології імені О.О.Шалімова двом жінкам пересадили печінку, ще двом пацієнтам – нирки. Також дві трансплантаціі нирок провели у Київському міському центрі нефрології та діалізу. Стан усіх пацієнтів відповідає складності перенесеного втручання.

З початку 2024 року в Україні проведено 48 органних трансплантацій, 37 – від посмертного донора. Світла пам’ять померлим донорам і вдячність родинам за їхні непрості, але важливі рішення.