Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу facebook-1.png
Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу youtube-logo-1.png
Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу telegram-1-1.png

Людям із порушенням зору

У Києві вдруге провели форум про кров для фронту

Липень, 18, 2023

Цього разу він зібрав під шатром “Коло натхнення” ще більшу кількість слухачів і донорів. Натхнення для тих, хто у вихідні прийшов поговорити і послухати виступи під шатром – можливість зробити свій внесок у розвиток донорства під час війни.

Отже, учасники форуму “Кров для фронту” протягом дня встигли наступне.

  • Обговорити як швидше доправити кров до поранених. До дискусії були залучені представники МОЗ та УЦТК, військові, бойові медики, громадські активісти та волонтери. Найактуальніші питання – переливання крові на догоспітальному етапі, чи отримають на це дозвіл бойові медики і яких змін в нормативній базі в сфері донорства можна очікувати.
  • Здати кров. Після оголошення у соцмережах про можливість донацій під час форуму всього за 4 дні зареєструвалися понад 100 потенційних донорів. Організаторам довелося підсилювати виїзну бригаду медиків. Протягом дня форуму 139 українців задонатили кров.
  • Оголосити новий збір на обладнання для переливання крові. На зібрані після першого форуму кошти уже вдалося передати таке обладнання для декількох військових підрозділів.
  • Стати потенційними донорами кісткового мозку. Після інформації від Український реєстр донорів кісткового мозку про те, як кожен може допомогти людині з раком крові, 130 людей зареєструвалися потенційними донорами.
  • І навіть написати заяви на посмертне донорство органів. Про порядок написання прижиттєвих згод розповідали представники Українського центру трансплант-координації. 92 людей того ж дня подали такі заяви через присутніх на заході трансплант-координаторів.

Ініціатори форуму – БФ “Солом’янські котики”. При партнерстві: Міністерство охорони здоров’я України, Український центр трансплант-координації, КНП КОР “Київський обласний центр служби крові”, Інститут серця МОЗ України, НДСЛ Охматдит, 12 бригада НГУ “Азов”, Медичний батальйон “Госпітальєри”, Агенти крові.