Логотип Facebook із посиланням на сторінку Facebook
Логотип YouTube із посиланням на канал YouTube
Логотип Telegram, посилання поки неактивне

Людям із порушенням зору

11 пересадок органів за добу і перша спліт-трансплантація

Жовтень, 3, 2023

Доба трансплантацій. Наприкінці вересня протягом однієї доби трансплант-команди 6 центрів трансплантації провели 11 успішних пересадок органів! І вперше виконали спліт-трансплантацію, тобто один орган розділили і пересадили двом пацієнтам.

Львів. 15-річний хлопчик після смерті став донором для 3 дітей і 2 дорослих. Внаслідок вродженої спадкової хвороби у дитини розвинувся набряк головного мозку, лікарі боролися за його життя, а коли медики діагностували смерть мозку, батьки дали згоду на забір органів. Їхнє рішення дало можливість лікарям врятувати 5 пацієнтів. У Першому медичному об’єднанні Львова пересадили серце 11-річній дитині, нирки – двом пацієнтам 12 та 18 років. І вперше українські трансплантологи провели спліт-трансплантацію печінки. Тобто було застосовано методику, яка дає можливість розділити донорський орган для двох пацієнтів: одна доля органу була пересаджена однорічній дитині в Першому медоб’єднанні Львова. Другу частину розділеної печінки 20-річному юнаку пересадили медики Національному інституті хірургії та трансплантології імені О.О.Шалімова.

Тернопіль. Цього ж дня у Теребовлянській міській лікарні через інсульт було діагностовано смерть мозку 48-річній жінці. Медики Тернопільської обласної клінічної лікарні пересадили нирки двом пацієнтам – чоловіку і жінці.

Київ. Третій посмертний донор – 35-річний чоловік, який загинув внаслідок черепно-мозкової травми. Смерть мозку йому діагностували у КНП «Бориспільська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування». Рішення рідних дало змогу пересадити органи ще 4 пацієнтам. Того ж дня у Інституті серця МОЗ України донорське серце трансплантували 12-річній дівчинці, яка рік очікувала на таку рятівну операцію. Трансплантації нирок проведено у Київській міській клінічній лікарні №1 та Національному інституті хірургії та трансплантології імені О.О.Шалімова, а трансплантологи Клінічної лікарні “Феофанія” пересадили печінку 61-річній жінці.

Стан пацієнтів стабільний і відповідає рівню перенесених оперативних втручань. Усіх реципієнтів було підібрано через Єдину державну інформаційну систему трансплантації (ЄДІСТ).

Цей день можна назвати одним з найуспішніших у вітчизняній трансплантації. Одинадцять українців, дорослих і дітей, зможуть почати нове життя. Це стало можливим завдяки злагодженості усіх учасників трансплантаційного процесу, чіткій його координації і співпраці між трансплант-командами різних закладів і регіонів. Держава виконує свої зобов’язання і оплачує усі послуги з трансплантації через пілотний проєкт МОЗ.

Світла пам’ять усім донорам і безмежна вдячність їх рідним за складні рішення і довіру до медиків.