Логотип Facebook із посиланням на сторінку Facebook
Логотип YouTube із посиланням на канал YouTube
Логотип Telegram, посилання поки неактивне

Людям із порушенням зору

Імплементація вимог ЄС в системі крові України

Жовтень, 6, 2023

Такі проблеми обговорювали на науково-практичній конференції, яка відбулася у Києві.

Система крові є на сьогодні одним зі стратегічних напрямків, який забезпечує надання необхідної трансфузійної допомоги усім, хто її потребує, і працює на перемогу. Фахівці та експерти під час конференції обговорювали як зробити її ще ефективнішою та наблизити до європейських стандартів.

Заступник генерального директора Українського центру трансплант-координації Олександр Сергієнко: “Є офіційні цифри, які показують як війна вплинула на населення України: залишили свої домівки і знайшли тимчасовий прихисток за кордоном або в інших регіонах України понад 13 млн людей. Ми розуміємо, що це істотно зменшує донорський резерв, але, попри це, українці уже півтора року забезпечують потреби співгромадян в донорській крові та її компонентах. І це є незаперечним фактом, що система крові долає наявні виклики”.

Водночас триває процес трансформації системи і вирішення питань щодо імплементації вимог ЄС до безпеки крові, систем якості, належної практики, гемонагляду та простежуваності.

В процесі обговорення визначено основні напрямки трансформації системи крові.

  • Продовження імплементації вимог та стандартів щодо безпеки та якості донорської крові і її компонентів, простежуваності, гемонагляду, що відповідають вимогам, передбаченим Директивами ЄС.
  • Популяризація та створення умов для подальшого розвитку добровільного безоплатного донорства, як фундаментальної засади ефективної діяльності національної системи крові відповідно до вимог Директив ЄС та позиції ВООЗ.
  • Підтримка та розвиток впроваджених систем управління якості, впровадження та дотримання вимог до належної практики в роботі суб’єктів системи крові.
  • Ліцензування суб’єктів системи крові.
  • Впровадження та дотримання вимог щодо гемонагляду в роботі суб’єктів системи крові та закладів охорони здоров’я, що надають послуги з трансфузії.
  • Впровадження нових технологій в роботі суб’єктів системи крові.
  • Максимальне сприяння забезпеченню потреб сил безпеки та оборони у донорській крові та компонентах крові в умовах воєнного стану.

Також обговорювалися питання зміни фінансово-економічної моделі системи крові, посилення координації системи крові та державного контролю.

Учасників конференції привітав заступник міністра охорони здоров’я – головний санітарний лікар України Ігор Кузін.

Участь у конференції взяли понад 150 медиків та експертів, серед доповідачів – Голова Держлікслужби Роман Ісаєнко, зарубіжні практики з безпеки крові, а також представники Командування Медичних сил Збройних Сил України, керівники та працівники суб’єктів системи крові, працівники закладів охорони здоров’я, що надають послуги з трансфузії та Держлікслужби.

Захід відбувся в офлайн-форматі в рамках Міжнародної медичної виставки Public Health 2023.