Логотип Facebook із посиланням на сторінку Facebook
Логотип YouTube із посиланням на канал YouTube
Логотип Telegram, посилання поки неактивне

Людям із порушенням зору

Медики повернулися зі стажування в США

Березень, 18, 2024

Група фахівців з 4-х центрів трансплантації пройшла стажування у Massachusetts General Hospital, яка розташована у Бостоні (США). Це стало можливим завдяки співпраці Українського центру трансплант-координації з фахівцями лікарні та за сприяння Всесвітньої організації охорони здоров’я.

Мета навчальної поїздки – удосконалення системи інфекційного контролю на всіх етапах трансплантації. Лікарняні інфекції є однією з найчастіших причин відторгнення пересаджених органів або інших ускладнень, які знижують ефективність реабілітації у пострансплантаційному періоді.

Українські медики мали можливість ознайомитися з основними принципами догляду за пацієнтами з трансплантатами, профілактикою та лікуванням посттрансплантаційних інфекцій та управлінням імуносупресією.

Ще один напрямок програми – роль трансплант-координатора в організації трансплантаційного процесу.

Вікторія Семенюк, завідувачка відділення супроводу трансплантації відділу органної трансплантації СДУ “УЦТК”: “Це була унікальна можливість співпраці з відомими фахівцями в галузі трансплантації органів, які охоче ділилися своїм досвідом. Зокрема, особисто я мала змогу побачити зсередини як працює інформаційна система трансплантації DonorNet of the UNOS. Відкрила для себе багато нового, чим можна доповнити наш ЄДІСТ. А загалом, побачивши, як за 40 років вибудована система трансплантації в США, можу сказати: нам є що вдосконалюватися, але ми працюємо і рухаємося в правильному напрямку”.

Массачусетська загальна лікарня (MGH) – найбільший навчальний медзаклад Гарвардського університету і одна з трьох найстаріших загальних лікарень в США. Вона має понад 1000 ліжок і приймає щороку понад 50 тисяч пацієнтів. У її історії записано багато медичних проривів в різних напрямках, має найбільшу в світі дослідницьку програму на базі лікарень.