Логотип Facebook із посиланням на сторінку Facebook
Логотип YouTube із посиланням на канал YouTube
Логотип Telegram, посилання поки неактивне

Людям із порушенням зору

В Хмельницьку вперше провели трансплантацію серця

Січень, 24, 2022

Вперше в КНП Хмельницькому обласному серцево – судинному центрі провели операцію з трансплантації серця – пацієнтом, який потребував порятунку таким методом став 47 – річний чоловік. Операцію допомогла провести бригада Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. М. М. Амосова. Орган було доставлено гвинтокрилом до клініки з КНП “Обласної клінічної лікарні Івано-Франківська” 

Донором став 50-річний чоловік. Після констатації смерті мозку,  рідні померлого дали згоду на пожертву анатомічних матеріалів для порятунку 4-х життів. Висловлюємо співчуття родині донора та дякуємо за таке вкрай важливе рішення.

Співставлення пар донор – рецепієнт відбулось за допомогою Єдиної державної інформаційної системи. 

Також, шанс на друге життя отримали пацієнти клінік  КНП “Обласної клінічної лікарні Івано-Франківської обласної ради” та ДУ “Національного  інституту хірургії та трансплантології  ім. О.О Шалімова” НАМН. 

Нирку отримав 33- річний чоловік, який понад 5 років перебував на обліку та очікував своєї черги. Операцію провели трансплантологи Івано- Франківської  Обласної клінічної лікарні. Відповідно в  Київському центрі пересадили печінку та нирку 28 – річній та 41- річній жінкам. 

Наразі стан 4-х пацієнтів стабільний. 

Для  логістичного супроводження бригад медичних працівників та анатомічних матеріалів було використано санітарний літак ДСНС. 

Така злагоджена робота лікарів та Державної служби України з надзвичайних ситуацій стала можливою завдяки спільній ініціативі Міністерства внутрішніх справ і МОЗ України щодо створення Єдиного аеромедичного простору. Столичні лікарі швидко  були доставлені літаком ДСНС до Івано-Франківська для екплантації органів, після літак вирушив до Києва з донорськими печінкою та ниркою для пацієнтів, які чекали на пересадку органів у столиці.