Логотип Facebook із посиланням на сторінку Facebook
Логотип YouTube із посиланням на канал YouTube
Логотип Telegram, посилання поки неактивне

Людям із порушенням зору

У столичній лікарні провели трансплантацію захиснику, у якого на фронті різко почала прогресувати хвороба

Квітень, 30, 2024

До війни Сергій працював прохідником на одній з криворізьких шахт і ніколи не скаржився на здоров’я. У перші дні 22-го він пішов добровольцем, воював на Херсонщині, під Бахмутом і Соледаром. Сергій – артилерист, коли почалися проблеми з тиском, списував це на особливості своєї військової справи. Але потім почали набрякати ноги, і все помітніше і сильніше. Врешті, Сергія госпіталізували. У нього виявили хронічну ниркову недостатність: одна нирка була повністю виключена з процесу, інша ледь працювала, а рівень креатиніну просто зашкалював.

Лікарі констатували: потрібен гемодіаліз і трансплантація. Можна стати у лист очікування на орган від померлого донора або провести пересадку нирки від когось з родини. Донором для захисника, після відповідного обстеження, змогла стати його мама пані Надія, а трансплантацію провела команда КНП “Київська міська клінічна лікарня 1”. Пересаджена нирка запрацювала на операційному столі, а вже за тиждень Сергій і його мама повернулися додому.

Наразі чоловік відновлює сили, постійно підтримує контакт зі своїми побратимами і мріє знайти для себе справу, аби бути їм корисним.

Київська міська клінічна лікарня №1, де провели трансплантацію захиснику, ввійшла в п’ятірку закладів, які у першому кварталі нинішнього року провели найбільше трансплантацій в країні. За досить короткий термін лікарня сформувала трансплант-команду, яка проводить мультиорганні пересадки.

Розвивати трансплантацію у першій лікарні почали у 2021 році. Спочатку освоїли пересадку нирок – найбільше українців очікують заміни саме таких органів. Потім до команди долучилися фахівці інших напрямків: у 2022-му – пересадили перше серце, у 2023-му – печінку.

Протягом цих років у лікарні було проведено капітальні ремонти у приміщеннях, оснащено необхідним обладнанням операційні, реанімацію та палати. Цьогоріч лікарня підписала угоду з НСЗУ за пакетом надання допомоги методом трансплантації.

Завідувачка відділу трансплантації органів КМКЛ №1 Юлія Хомут: “Ми тримаємо зв’язок з усіма нашими пацієнтами і знаємо, як трансплантація змінює їхнє життя. Загалом, розвиток цього напрямку у лікарні і був задуманий як можливість надавати необхідну допомогу у столиці усім, хто цього потребує”. Цьогоріч медики лікарні провели уже 15 трансплантацій – пересадили 10 нирок, 2 печінки і 3 серця. Всього з 2021 року командою закладу проведено 81 органну пересадку.