Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу facebook-1.png
Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу youtube-logo-1.png
Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу telegram-1-1.png

Людям із порушенням зору

До флешмобу українських медиків долучились регіони

Лютий, 12, 2022

Дванадцять медиків Черкаської обласної лікарні підписали прижиттєву згоду на трансплантацію органів у разі смерті. У такий спосіб вони долучилися до всеукраїнської акції мережі “Добробут” “ЗробитиБільше #Я_обираю #Я_Донор”. 

Запрошення взяти участь в акції черкаські лікарі отримали від лікарні НДСЛ “Охматдит” та Київського міського пологового будинку №5. У межах кампанії медики за бажанням можуть підписати прижиттєву згоду на трансплантацію своїх органів у разі смерті. 

Першим із медиків обласної лікарні підписав згоду на донорство директор медичної установи Віталій Шило. 

– Проблемою трансплантації я займаюся два роки й розумію, яке це важливе питання для розвитку держави, трансплантаційної незалежності та для допомоги пацієнтам. Я бачу цих пацієнтів кожного дня. Бачу, як вони прив’язані до гемодіалізу й не можуть мати повноцінне життя. Також я бачу пацієнтів, яким виконали трансплантацію, і вони вже не прив’язані ні до ліжка, ні до апарату, – зазначив Віталій Шило. – Ми, лікарі, знаємо, як швидко поповнюється лист очікування, скільки пацієнтів не доживають до трансплантації. Завтра ми можемо бути як донорами, так і реципієнтами. 

Крім цього, прижиттєву згоду на трансплантацію органів у разі смерті сьогодні дали ще 11 лікарів установи. Зокрема, лікарка-нефролог Марина Ханенко, яка також долучилася до акції, говорить: щодня працює з пацієнтами, які потребують трансплантації, тож розуміє важливість розвитку культури донорства в Україні.

– Я вже півтора року працюю з пацієнтами на гемодіалізі та бачу, що ця процедура рятує життя, однак пацієнти в певній мірі залежні від неї. А трансплантація – це як останній шанс на порятунок та більш активний спосіб життя для них, – зазначає Марина Ханенко. 

Після підписання прижиттєвих згод усі дані про потенційних донорів органів внесуть до Єдиної інформаційної системи трансплантації (ЄДІСТ). 

Нагадаємо,