Як підготуватися до здачі

  1. За 72 години не слід приймати ліки, що розріджують кров, такі як аспірин, анальгін та ін. якщо застосування будь-яких лікарських засобів має місце, то до здавання крові чи компонентів крові донору слід отримати консультацію у медпрацівників центру крові. це правило не поширюється на гормональні контрацептиви.
  2. За 48 годин не можна вживати алкоголь.
  3. Обов’язково потрібно добре виспатися, а в день донації – легко поснідати.
  4. Рекомендується утриматися від куріння. рекомендується не палити за годину до і після процедури донації. отруйна дія нікотину, що потрапив у кров, небезпечна для пацієнтів, особливо для новонароджених. крім того, це може погано відобразитися на самопочутті донора.
  5. Не варто вживати в їжу смажене, гостре, солоне, копчене, банани, яйця, молочні продукти і масло. краще – солодкий чай, морс, компот, мінеральна вода, варення, хліб, сухарі, відварні крупи, риба, овочі, фрукти (крім бананів).
  6. На здавання крові чи компонентів крові при собі потрібно завжди мати посвідчення особи.
  7. Під час огляду лікарем перед донацією відверто відповідайте на запитання і не приховуйте інформацію про вживання ліків, алкоголю, наркотичних речовин і перенесені захворювання.
  8. Гарне самопочуття після здаванням крові чи компонентів крові забезпечать 2 склянки соку або води, випиті перед донацією.
  9. Дотримання цих нескладних правил особливо важливо перед донаціями крові, тромбоцитів або плазми, їх порушення вплине на якість компонентів крові. рекомендується також максимально звільнити день донації від важливих зустрічей і серйозних справ.