У НДСЛ Охматдит провели пересадку гемопоетичних стовбурових клітин 18-річному Олегу. Хлопець занедужав минулого літа, хвороба розвивалася блискавично. Підвищена температура, втрата свідомості, рівень гемоглобіну близько 30. Медики діагностували апластичну анемію. Потрібна була пересадка кісткового мозку, але ніхто з родичів не підійшов для Олега як донор.
Уже 64 рази в Україні пересаджували кістковий мозок від неродинних донорів, а знаходили їх у світовому реєстрі. Але цього разу українця врятував українець – донора для Олега підібрали в Українському реєстрі донорів кісткового мозку.
Рятівними клітинами погодився поділитися киянин. Вчора у відділенні трансплантації кісткового мозку Охматдиту провели забір таких клітин з периферичної крові донора, а сьогодні медики цього ж відділення їх ввели Олегу. Наразі йде процес приживлення клітин, хлопець перебуває у спеціальному боксі.
Український реєстр донорів кісткового мозку створений 5 років тому. Завдяки йому українські пацієнти мають доступ і до світового реєстру, де зареєстровано 41 мільйон людей, які погодилися за потреби поділитися своїми клітинами крові. Але трапляється й так, що серед мільйонів потенційних донорів не вдається знайти людину, яка підходить комусь з українських пацієнтів. Чим більше потенційних донорів зареєструється в Українському реєстрі, тим більше шансів для українських пацієнтів отримати допомогу. Йдеться про більшу генетичну спорідненість аніж із донорами-іноземцями.
Наразі в Українському реєстрі 8840 повністю зареєстрованих потенційних донорів. Приєднатися просто.
Потрібно зареєструватись Ubmdr.org і замовити свій тест-набір.