Логотип Facebook із посиланням на сторінку Facebook
Логотип YouTube із посиланням на канал YouTube
Логотип Telegram, посилання поки неактивне

Людям із порушенням зору

Як часто можна здавати кров та її компоненти

Червень, 26, 2023

Олександр Шаповал з Сумщини заслужено Заслужений донор України. На його рахунку понад 150 донацій цільної крові, плазми і тромбоцитів.

Вперше Олександр здав кров понад 15 років тому – тоді захворів син його друга і терміново потрібна була донорська кров. Зізнається, вперше здавати було трохи лячно, але коли хлопчик одужав, ця історія надихнула його. Бо що може бути благородніше, аніж врятувати людину. З того часу Олександр регулярно здає кров чи її компоненти для порятунку інших.

З початком війни чоловік записався в територіальну оборону – побратими, яким відома його життєва історія, одразу запропонували позивний – “Донор”. Олександр і досі на військовій службі, але коли є потреба і можливість здати кров, командири його відпускають. Нещодавно Олександр Шаповал став лауреатом премії ДонорUA Awards, якою щороку нагороджують лідерів донорства крові.

Як часто можна здавати кров і її компоненти?
Чоловіки можуть здавати кров не більше 5 разів на рік, жінки — не більше 4 разів на рік. А компоненти крові (плазму чи тромбоцити) можна здавати двічі на місяць. Регулярно здавати кров корисно для організму. Ось лише кілька переваг:

  • перед здаванням донори безоплатно отримують дослідження на рівень гемоглобіну, наявність ВІЛ, гепатиту B та C і сифілісу;
  • у них менший ризик сецево-судинних захворювань, бо формується кращий баланс холестерину і нижчий його загальний рівень;
  • у донорів менше проявів запалення та вищий так званий антиоксидантний статус, тобто їхній організм краще знешкоджує вільні радикали.

І ще одна суттєва перевага – позитивні емоції від усвідомлення того, що твоя кров повертає комусь здоров’я або й життя. Дітям, породіллям, онкохворим, а сьогодні ще й нашим пораненим героям. Кров Олександра Шаповала допомогла вже сотням людей. А ще він став прикладом для багатьох своїх друзів і щонайменше семеро з них вже стали Почесними донорами.

Детальна інформація про те, як долучитися до донорства крові, за посиланням:
https://utcc.gov.ua/tvoya-krov-mozhe-voyuvaty.