Логотип Facebook із посиланням на сторінку Facebook
Логотип YouTube із посиланням на канал YouTube
Логотип Telegram, посилання поки неактивне

Людям із порушенням зору

Дівчина, якій пересадили донорську нирку, хоче подарувати лікарні мурал

Липень, 1, 2024

Наталі – 18 років. Три роки тому вона перехворіла на COVID-19 і, можливо, саме ця хвороба спричинила порушення роботи її нирок. Дівчині діагностували хронічний гломерулонефрит, а згодом хронічну ниркову недостатність 4 стадії.

Тричі на тиждень Наталія змушена була їздити по 170 км в один бік на трьох видах громадського транспорту, аби дістатися до рятівного гемодіалізу. Врешті, лікарі перевели її на постійний перитонеальний діаліз – це ще один метод ниркової замісної терапії, коли жити доводиться з встановленим в черевну порожнину спеціальним катетером.

Єдиним шансом повернутися до звичного життя для Наталі стала трансплантація нирки. І ось минулого тижня на її телефоні пролунав довгоочікуваний дзвінок. Єдина державна інформаційна система трансплантації визначила, що їй підходить орган померлого донора.

Олексій Вороняк, хірург-трансплантолог відділення трансплантації нирки Національного наукового центру хірургії та трансплантології імені О.О.Шалімова: “Минулої суботи стало відомо, що у Рівненській обласній клінічній лікарні констатували смерть мозку через інсульт 62-річному чоловіку. Реципієнтами нирок ЄДІСТ визначив двох наших пацієнток. Тому бригада терміново виїхала на забір органів, а інша частина команди – хірурги-трансплантологи, анестезіологи, реаніматологи, анестезистки, операційні медичні сестри, лікарі функціональної діагностики та нефрологи – готували пацієнток до трансплантації”.

Друга реципієнтка, чиї імунологічні показники виявилися сумісними з донорськими, 35-річна киянка Юлія. Вона з дитинства хворіє на цукровий діабет – саме ця недуга і спричинила проблеми з нирками. У 26 років жінці діагностували діабетичну нефропатію, останні кілька років вона, так само як і Наталя, мусила щодня проходити перитонеальний діаліз.

Юлія – психологиня, багато років займалася улюбленою справою, але через хворобу була змушена навіть відмовитися від роботи. І понад рік чекала на рятівну пересадку.

Операцію обом пацієнткам провели у Національному науковому центрі хірургії та трансплантології ім.О.О.Шалімова, обидві пересаджені нирки “запрацювали” на операційному столі.

Наразі Юлія і Наталія перебувають в одній палаті, разом проходять післяопераційну реабілітацію та будують плани. Юлія хоче повернутися у професію, пройти перенавчання і зайнятися лікуванням посттравматичного синдрому. Наталія теж зацікавилася психологією. Коли хвороба змушувала днями залишатися вдома, дівчина розраджувала себе малюванням. І навіть подумувала про художній вуз. Але зустріч у лікарні трохи змінила її наміри – тепер думає вчитися на психолога, але малювання не полишить. І коли набереться сил, хотіла б намалювати лікарні мурал про цінність життя. І вдячність тим, хто дає шанс прожити його повноцінно.

Стан обох пацієнток наразі відповідає складності перенесеного оперативного втручання.

Світла пам’ять померлому донору і вдячність родині за рішення і довіру лікарям.