Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу facebook-1.png
Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу youtube-logo-1.png
Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу telegram-1-1.png

Людям із порушенням зору

Українські і польські трансплантологи домовилися про співпрацю

Жовтень, 20, 2023

Українська делегація відвідала Польщу для участі в роботі українсько-польської Робочої групи з розвитку трансплантології в Україні.

Ідея міжнародного медичного партнерства була ініційована першою леді України Оленою Зеленською у межах третього Сателітного саміту перших леді і джентельменів, який відбувся у вересні цього року. А вже у жовтні польські медики та законодавці за сприяння Посольства України в Польщі запросили українських колег обговорити напрямки майбутньої співпраці.

Партнерство між нашими країнами було розширено складовою розвитку трансплантології на рівні Голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, Маршала Сенату Республіки Польща і відомого трансплантолога Томаша Гродзького та міністра охорони здоров’я України Віктора Ляшка.

До участі у першому засіданні Робочої групи долучилися провідні організатори охорони здоров’я, керівники трансплантаційних програм, імунологи, фахівці лабораторного напрямку Польщі.

Директор департаменту високотехнологічної медичної допомоги та інновацій МОЗ України Василь Стрілка доповів про формування політики та стратегію розвитку системи трансплантації в Україні, яка, попри війну, продовжує підтримуватись державою, аби така медична допомога українським пацієнтам ставала доступнішою.

Генеральний директор Українського центру трансплант-кординації Дмитро Коваль ознайомив польських колег з практичними досягненнями українських трансплантологів, перспективами розвитку та проблемами у цій сфері, які ще потребують вирішення.

За підсумками засідання було визначено кілька напрямків співпраці, для обміну науковим і практичним досвідом ухвалено рішення про започаткування Програми стажування українських медиків у центрах трансплантації Республіки Польща.

Велика вдячність польському народу, керівництву Республіки Польща та провідним медикам за підтримку України і партнерство ще й у сфері трансплантології.