Логотип Facebook із посиланням на сторінку Facebook
Логотип YouTube із посиланням на канал YouTube
Логотип Telegram, посилання поки неактивне

Людям із порушенням зору

Чотири згоди на посмертне донорство протягом доби

Жовтень, 27, 2023

Протягом доби чотири (!) родини дали згоду на посмертне донорство близьких їм людей. Їхні рішення дають можливість медикам провести трансплантацію органів 11 пацієнтам.

Серед тих, кому уже вчора пересадили нове серце – 59-річний чоловік з Ковеля. Понад місяць у лікарні його життя підтримували за допомогою апарату ЕКМО і трансплантація залишалася для нього єдиним шансом просто вижити. Цей шанс дав йому син померлої донорки, військовий. Уже 4 роки він захищає Україну на передовій, рятує життя тисячам українців, а цим рішенням врятував життя ще й невідомому йому чоловіку.

Відтоді, як в Україні офіційно дозволено посмертне донорство, чітко визначена його процедура, а трансплантація демонструє успішні приклади – все більше людей кажуть донації органів “так”. І наразі більшість органних трансплантацій – понад 60 відсотків – проводять саме від посмертного донора. Це є свідченням довіри українців до медиків, ознакою нашої цивілізованості, гуманності і людської солідарності.

В Україні діє презумпція незгоди на посмертне донорство – тобто донором органів після своєї смерті людина може стати, якщо за життя вона дала на це письмову згоду. Або якщо таку згоду уже після смерті людини дадуть її близькі родичі. Але прийняти таке рішення досить важко для будь-кого з рідних людей.

Якщо ви хочете дозволити медикам після своєї смерті врятувати когось з дорослих чи дітей, подбайте про це за життя. Згоду на посмертне донорство можна подати трансплант-координатору у будь-якому центрі трансплантації незалежно від місця проживання чи реєстрації.

Вашу заяву внесуть у Єдину державну інформаційну систему трансплантації (ЄДІСТ). Інформація на цьому ресурсі — конфіденційна. Допоки людині не констатують незворотну смерть, доступу до її даних ніхто з трансплантологів не має.

Наразі у ЄДІСТі зареєстровано близько тисячі заяв українців, які згодні стати донорами після смерті. Всі вони живі, а рішення про донорство кожного з них стане відомим лише у разі настання смерті мозку, що має підтвердити незалежний медичний консиліум.

На сьогодні у національному списку очікування на трансплантацію органів понад 2 000 українців.

Світла пам’ять усім посмертним донорам і безмежна вдячність родинам за прийняті рішення.