Логотип Facebook із посиланням на сторінку Facebook
Логотип YouTube із посиланням на канал YouTube
Логотип Telegram, посилання поки неактивне

Людям із порушенням зору

Нові лікарні долучаються до процесу трансплантації

Травень, 10, 2023

Три згоди на вилучення органів від померлих донорів за 24 години. І можливість врятувати 9 людей. Протягом доби у трьох українських лікарнях медики констатували смерть мозку у трьох пацієнтів, в усіх випадках – через інсульт, несумісний з життям. Родичі померлих дали згоду на забір органів.
Забір органів від померлих донорів провели медичні команди у КНП “ОКЛ Івано-Франківської обласної ради” і вперше – у КНП “Центральна міська клінічна лікарня Івано-Франківської міської ради” та Полтавській обласній клінічній лікарні імені М.В. Скліфосовського.

Після вилучення органів протягом найближчих годин у кількох центрах трансплантації, а саме, у Першому медичному об’єднанні Львова, КНП “ОКЛ Івано-Франківської обласної ради”, Національному інституті хірургії та трансплантології імені О.О.Шалімова, та Інституті серця МОЗ України проведено 9 рятівних трансплантацій. Пересаджено 6 нирок, дві печінки і серце. У столичному Інституті серця вперше було пересаджено печінку.

Дмитро Коваль, генеральний директор Українського центру трансплант-координації: “Уже третій рік в Україні планово і впевнено розвивається трансплантація. Навіть попри війну, маємо зростання числа трансплантацій і це насамперед залежить від державної підтримки цієї сфери і злагодженості всього процесу. Але значною мірою це визначається готовністю медичних команд діагностувати смерть мозку, професійністю трансплант-координаторів і довірою родичів померлих до медиків. Наразі спостерігаємо позитивну тенденцію у всіх цих напрямках”.

За перший квартал 2023 року проведено 124 органні трансплантації, з них 60 відсотків від померлого донора. До нинішнього року забір органів проводили у 39 лікарнях України, цьогоріч перелік лікарень, де проводили вилучення органів у померлого донора, доповнили ще 13 медичних закладів.

Констатація смерті мозку – медико-правовий факт підтвердження повної і незворотної втрати функцій головного мозку, який встановлюється консиліумом лікарів. До складу консиліуму можуть бути включені фахівці консультативно-виїзних бригад.
Після констатації смерті мозку комунікацію з родиною померлого донора та зв’язок між усіма учасниками процесу трансплантації забезпечують трансплант-координатори.

Велика вдячність родичам померлих донорів за довіру до медиків.