Логотип Facebook із посиланням на сторінку Facebook
Логотип YouTube із посиланням на канал YouTube
Логотип Telegram, посилання поки неактивне

Людям із порушенням зору

Анатомічні матеріали для трансплантації можна буде перевозити безпечніше

Лютий, 1, 2023

Транспорт, який доставляє органи та тканини для трансплантації, а також трансплант-бригади, тепер може використовувати звукові та світлові сигнальні пристрої синього кольору.

Уряд прийняв постанову КМУ 83 “Про внесення зміни до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 22 березня 2017 р. № 176”. Її положення передбачають можливість для СДУ “Український центр трансплант-координації” та центрів трансплантації використовувати спеціальні звукові та світлові сигнальні пристрої під час надання медичної допомоги із застосуванням трансплантації анатомічних матеріалів людини.

Генеральний директор УЦТК Дмитро Коваль: «Це важливе для нас рішення, особливо сьогодні, коли немає можливості користуватися повітряним сполученням, а органи і тканини часто доводиться доставляти в інші регіони. Часу ж для цього не так і багато – приміром, донорське серце може «жити» близько 5 годин, печінка трохи більше. Чим раніше буде доставлено донорський орган, тим більше шансів на якісне проведення трансплантації. Такий супровід також покращує безпеку транспортування і в цілому підвищує ефективність роботи трансплант-команд».

Раніше звуковий і сигнальний супровід серед медичних служб могли мати лише бригади екстреної (швидкої) медичної допомоги.

В Україні трансплантацію органів проводять у 32 медичних закладах 17 областей.
У 2022 році виконано 384 пересадки органів – це на 20 відсотків більше, аніж в попередньому довоєнному році.