Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу facebook-1.png
Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу youtube-logo-1.png
Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу telegram-1-1.png

Людям із порушенням зору

Анатомічні матеріали для трансплантації можна буде перевозити безпечніше

Лютий, 1, 2023

Транспорт, який доставляє органи та тканини для трансплантації, а також трансплант-бригади, тепер може використовувати звукові та світлові сигнальні пристрої синього кольору.

Уряд прийняв постанову КМУ 83 “Про внесення зміни до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 22 березня 2017 р. № 176”. Її положення передбачають можливість для СДУ “Український центр трансплант-координації” та центрів трансплантації використовувати спеціальні звукові та світлові сигнальні пристрої під час надання медичної допомоги із застосуванням трансплантації анатомічних матеріалів людини.

Генеральний директор УЦТК Дмитро Коваль: «Це важливе для нас рішення, особливо сьогодні, коли немає можливості користуватися повітряним сполученням, а органи і тканини часто доводиться доставляти в інші регіони. Часу ж для цього не так і багато – приміром, донорське серце може «жити» близько 5 годин, печінка трохи більше. Чим раніше буде доставлено донорський орган, тим більше шансів на якісне проведення трансплантації. Такий супровід також покращує безпеку транспортування і в цілому підвищує ефективність роботи трансплант-команд».

Раніше звуковий і сигнальний супровід серед медичних служб могли мати лише бригади екстреної (швидкої) медичної допомоги.

В Україні трансплантацію органів проводять у 32 медичних закладах 17 областей.
У 2022 році виконано 384 пересадки органів – це на 20 відсотків більше, аніж в попередньому довоєнному році.