Логотип Facebook із посиланням на сторінку Facebook
Логотип YouTube із посиланням на канал YouTube
Логотип Telegram, посилання поки неактивне

Людям із порушенням зору

Як подати заяву на посмертне донорство

Лютий, 14, 2023

Кожна повнолітня дієздатна людина в Україні може подати заяву про згоду або незгоду на посмертне донорство.

Щоб оформити таке рішення, слід звернутися до трансплант-координатора будь-якого закладу охорони здоров’я, який має доступ до Єдиної державної інформаційної системи трансплантації органів та тканин, до центрів трансплантації, які працюють в регіоні або до спеціалізованої державної установи “Український центр трансплант-координації”.

Адреси центрів трансплантації з телефонами трансплант-координаторів у всіх регіонах є за посиланням: https://utcc.gov.ua/regionalcenter

У визначений трансплант-координатором час треба приїхати до закладу охорони здоров’я, аби власноруч написати таку заяву. При собі слід мати документ, який посвідчує особу, наприклад, паспорт.

Трансплант-координатор, якому подано письмову заяву про згоду на посмертне донорство, протягом 24 годин вносить її до ЄДІСТ.

Якщо людина написала заяву про згоду (чи незгоду) на посмертне донорство, але потім змінила своє рішення, вона має право відмовитися від такої заяви. Для цього вона повинна знову звернутися до трансплант-координатора і написати заяву про відкликання раніше наданої згоди (чи незгоди).

Кількість заяв, які може подати людина протягом свого життя щодо згоди або незгоди на посмертне донорство, не обмежена. Кожна наступна письмова заява скасовує надану раніше.

В час війни військовослужбовці і люди, які зазнали травм через обстріли, не можуть бути донорами органів і тканин.

Зразки заяв за посиланням: https://utcc.gov.ua/formy-zayav

Інформація про алгоритм подачі заяв, відповіді на питання, які можуть виникнути, тут: https://utcc.gov.ua/pislya-transplantatsiyi

Адреси центрів трансплантації з телефонами трансплант-координаторів у всіх регіонах є за посиланням: https://utcc.gov.ua/regionalcenter