Олександр Шаповал з Сумщини заслужено Заслужений донор України. На його рахунку понад 150 донацій цільної крові, плазми і тромбоцитів.
Вперше Олександр здав кров понад 15 років тому – тоді захворів син його друга і терміново потрібна була донорська кров. Зізнається, вперше здавати було трохи лячно, але коли хлопчик одужав, ця історія надихнула його. Бо що може бути благородніше, аніж врятувати людину. З того часу Олександр регулярно здає кров чи її компоненти для порятунку інших.
З початком війни чоловік записався в територіальну оборону – побратими, яким відома його життєва історія, одразу запропонували позивний – “Донор”. Олександр і досі на військовій службі, але коли є потреба і можливість здати кров, командири його відпускають. Нещодавно Олександр Шаповал став лауреатом премії ДонорUA Awards, якою щороку нагороджують лідерів донорства крові.
Як часто можна здавати кров і її компоненти?
Чоловіки можуть здавати кров не більше 5 разів на рік, жінки — не більше 4 разів на рік. А компоненти крові (плазму чи тромбоцити) можна здавати двічі на місяць. Регулярно здавати кров корисно для організму. Ось лише кілька переваг:
- перед здаванням донори безоплатно отримують дослідження на рівень гемоглобіну, наявність ВІЛ, гепатиту B та C і сифілісу;
- у них менший ризик сецево-судинних захворювань, бо формується кращий баланс холестерину і нижчий його загальний рівень;
- у донорів менше проявів запалення та вищий так званий антиоксидантний статус, тобто їхній організм краще знешкоджує вільні радикали.
І ще одна суттєва перевага – позитивні емоції від усвідомлення того, що твоя кров повертає комусь здоров’я або й життя. Дітям, породіллям, онкохворим, а сьогодні ще й нашим пораненим героям. Кров Олександра Шаповала допомогла вже сотням людей. А ще він став прикладом для багатьох своїх друзів і щонайменше семеро з них вже стали Почесними донорами.
Детальна інформація про те, як долучитися до донорства крові, за посиланням:
https://utcc.gov.ua/tvoya-krov-mozhe-voyuvaty.