Логотип Facebook із посиланням на сторінку Facebook
Логотип YouTube із посиланням на канал YouTube
Логотип Telegram, посилання поки неактивне

Людям із порушенням зору

Донорство після обстрілів. Як вчасно і безпечно здати кров

Квітень, 17, 2024

Чернігів має необхідну кількість крові та її компонентів для надання допомоги пораненим після вранішньої російської атаки.

Сьогодні чернігівці активно відгукнулися і прийшли до обласного центру крові, аби стати донорами. Буквально протягом години біля закладу сотні бажаючих здати кров вишикувалися у чергу. Уже опівдні на офіційній сторінці центр крові подякував усім чернігівцям і повідомив, що донорської крові достатньо, а її запаси поповнено.

Це дуже патріотично і щемно, і особливо важливо у час війни – ділитися власною кров’ю, аби допомогти іншим. Але варто пам’ятати і те, що ворог дуже підступний і жорстокий, і може завдати повторного удару по скупченнях людей, навіть цивільних. Тому, у разі екстремальних ситуацій, слід стежити за повідомленнями офіційних ресурсів центрів крові та медичних закладів, попередньо телефонувати туди і записуватися на донацію.
Актуальні телефони центрів крові за посиланням:
https://utcc.gov.ua/tsentry-krovi.

Важливо! Шпиталям і лікарням в умовах війни донорська кров потрібна щодня. Тому донорство має бути регулярним і плановим. І кожен може вибрати для себе найзручніший варіант як здати кров.

📍 Якщо ви живете у великому місті – зателефонуйте до центру крові свого міста і запишіться на певний день і час.
📍 Якщо ви живете у селі або невеликому містечку, і центри служби крові від вас далеко – зателефонуйте до центру крові або до найближчої до вас районної лікарні. Ви можете з’ясувати, коли виїзна бригада, яка проводить забір крові, працюватиме саме у вашому регіоні.
📍 Якщо вам складно відірватися від роботи, а серед ваших колег є багато однодумців, так само готових поділитися кров’ю з пораненими героями – можна організувати день донора у своєму офісі.

🚓 Алгоритм, як організувати день донора і запросити виїзну бригаду в офіс:
https://utcc.gov.ua/yak-organizuvaty-den-donora-na-robochomu-mistsi.