Логотип Facebook із посиланням на сторінку Facebook
Логотип YouTube із посиланням на канал YouTube

Людям із порушенням зору

В Охматдиті пересадили печінку пацієнтці з першим статусом екстреності

Листопад, 17, 2022

Пацієнтка – 19-річна Вероніка, яка має хворобу Вільсона-Коновалова. Це важке спадкове захворювання, яке призводить до надмірного накопичення міді в тканинах і може спричиняти печінкову недостатність. Стан Вероніки різко погіршився наприкінці жовтня, до Охматдиту вона потрапила з ознаками гострої печінкової недостатності і білірубіном понад 200.

Консиліум лікарів Охматдиту констатував: трансплантація стала єдиним і невідкладним способом зберегти життя дівчині. Повний медичний кейс реципієнтки з висновком консиліуму подали до Українського центру трансплант-координації (УЦТК).

«Відповідно до удосконалених правил співставлення пари донор – реципієнт, які забезпечують рівність та неупередженість, фахівцями служби супроводу Єдиної державної інформаційної системи трансплантації (ЄДІСТ) висновки консиліуму були враховані під час співставлення і внесені відповідні зміни в систему», – зазначає Дмитро Коваль, генеральний директор УЦТК.

Перший статус екстреності означає, що такого пацієнта система розглядає як найприорітетнішого для отримання донорського органу. Вже протягом трьох днів після надання статусу ЄДІСТ підібрав для Вероніки двох посмертних донорів, але їхня печінка виявилася непридатною для трансплантації.

Ще за два дні надійшло повідомлення про наявність донора в КНП «Балтська центральна районна лікарня». В аварії загинув 17-річний хлопець і його родичі дали згоду на посмертне донорство. Бригади лікарів Охматдиту екстрено виїхали на Одещину. З огляду на велику кількість фахівців, медичного обладнання та складну логістику було використано автомобіль УЦТК.

5 листопада протягом 14 годин медики Охматдиту проводили Вероніці трансплантацію печінки. За словами лікаря-трансплатолога Олега Годіка, операція пройшла успішно, вже наступного дня дівчину перевели з реанімації. Наразі вона проходить планову реабілітацію і вже виходить на прогулянки на території Охматдиту.

Особлива вдячність родичам померлого донора, завдяки яким лікарі врятували Вероніку, а також пересадили нирки донора ще двом дітям.

Підбір пари донор-реципієнт відбувається виключно через ЄДІСТ. Статус екстреності змінюється тільки за рішенням медичного консиліуму.