Логотип Facebook із посиланням на сторінку Facebook
Логотип YouTube із посиланням на канал YouTube

Людям із порушенням зору

Український реєстр вдесяте підібрав донора серед українців

Грудень, 26, 2024

Це означає, що вже вдесяте українець рятує українця.

Український реєстр донорів кісткового мозку визначив спорідненим донором для пересадки кісткового мозку одному з пацієнтів НДСЛ “Охматдит” молоду жінку. Процедуру забору клітин провели медики Охматдиту.

Донорка поділилася своїм досвідом і пережитими емоціями: “На кожному етапі підготовки до донації все було максимально комфортно: мені організували обстеження у моєму місті, лікарі детально пояснювали кожен крок і я знала, чого очікувати. У день донації я відчувала лише втому, але це дрібниці порівняно з тим, що я можу допомогти іншій людині.”

Пересадку рятівних клітин пацієнту вже проведено, стан його стабільний. Інформація про реципієнта не розголошується – у стандартах Українського реєстру, згідно з міжнародними рекомендаціями, визначено, що за взаємної згоди реципієнт і донор можуть познайомитися лише після двох років з дня проведення трансплантації. Хоча до того часу протягом цих двох років вони можуть листуватися через реєстр анонімно.

Бути донором кісткового мозку – це безпечно і неймовірно важливо. Стовбурові клітини повністю відновлюються через кілька тижнів, але цей крок може подарувати пацієнту з раком крові шанс на життя.

Наразі в Україні алогенні трансплантації від неродинного донора проводять 3 медичні заклади. Роблять це у співпраці з Українським реєстром донорів кісткового мозку, який долучений до світового реєстру і це дає можливість підбирати донора в різних країнах світу. Завдяки цьому проведено 177 трансплантацій від неродинного донора, з них 10 – від українських донорів.

Загалом, в Українському реєстрі – 13 759 потенційних донорів. Що більша кількість українців зареєструється, тим вища ймовірність підібрати спорідненого донора.

Зареєструватися в Українському реєстрі донорів кісткового мозку: https://ubmdr.org/Home/RegisterDonor.

За 11 місяців 2024 року в Україні проведено 376 трансплантацій гемопоетичних стовбурових клітин, з них 54 – дітям. Трансплантацію проводять в 11 медичних центрах. Найбільше пересадок виконано у НДСЛ “Охматдит” (74), КНП “Клінічний центр онкології, гематології, трансплантології та паліативної допомоги Черкаської облради” (70), КНП “Київський центр нефрології та діалізу” (68).