Логотип Facebook із посиланням на сторінку Facebook
Логотип YouTube із посиланням на канал YouTube
Логотип Telegram, посилання поки неактивне

Людям із порушенням зору

Журналісти ТСН написали прижиттєві згоди на посмертне донорство

Березень, 7, 2024

Майже 20 журналістів новин прийшли в НДСЛ Охматдит, аби зафіксувати своє прижиттєве рішення щодо можливості посмертного донорства.

Марічка Падалко, ведуча ТСН: “Коли я сказала про своє рішення дітям, вони трохи злякалися – якщо всім буде відомо, що я написала заяву про донорство, чи хтось не скористається цим, коли я раптом потраплю в реанімацію. Я їм все пояснила. І я переконана, що ми повинні власним прикладом розвінчувати подібні міфи, пов’язані і з трансплантацією також”.

Святослав Гринчук, ведучий ТСН: “Ще один міф, що написання заяви в державному закладі пов’язане з величезними чергами і затратою часу. Насправді, це забрало у мене не більше 30 хвилин”.

Соломія Вітвицька, яка працювала в цей час в прямому ефірі і розповідала про журналістську ініціативу, заявила, що також підтримає рішення своїх колег і найближчим часом звернеться в Охматдит, аби написати таку заяву.

На сьогодні у національному списку очікування на трансплантацію органів понад 2 000 українців, серед них – 47 дітей.

Попри війну трансплантація розвивається – у 2023 році виконано 589 трансплантацій. Це майже вдвічі більше, аніж на старті пілотного проєкту з трансплантації у 2021-у. У нинішньому році уже виконано майже 100 пересадок.