Логотип Facebook із посиланням на сторінку Facebook
Логотип YouTube із посиланням на канал YouTube
Логотип Telegram, посилання поки неактивне

Людям із порушенням зору

Вперше для пацієнта знайшли неродинного донора кісткового мозку в Україні

Травень, 12, 2023

В НДСЛ Охматдит виписали пацієнта, якому для трансплантації кісткового мозку неродинного донора вперше знайшли в Україні.

18-річний Олег Шевченко – з Павлограда на Дніпропетровщині. Минулого літа хлопцю стало зле і через деякий час медики підтвердили важку форму апластичної анемії. Порятунком могла стати лише трансплантація і дніпровські медики перенаправили свого пацієнта до столичного Охматдиту. На жаль, ніхто з рідних хлопця не підійшов йому як донор клітин кісткового мозку. Почалися пошуки в українському і світовому реєстрах.

За три роки, відколи українські медики проводять алогенні пересадки кісткового мозку, неродинних донорів знаходили у різних країнах світу. Навіть в Індії. Пошук для Олега дав несподіваний, але довго очікуваний результат: донора для нього знайшли в Українському реєстрі донорів кісткового мозку.

Молодий чоловік, який зареєструвався потенційним донором, дізнавшись про збіг, приїхав до лікарні і здав рятівні для Олега клітини. Після відповідної підготовки лікарі Охматдиту на початку квітня провели трансплантацію, а сьогодні юнака тепло вітали з випискою з лікарні і початком одужання.

Згідно з законодавством зустріч донора і реципієнта можлива лише через два роки. За бажання, вони можуть спілкуватися і раніше – через реєстр донорів кісткового мозку, який їх “познайомив”. Саме через працівників реєстру невідомий поки рятівник передав сьогодні Олегу листа. Хлопець захотів прочитати його на самоті.

Світовий реєстр донорів кісткового мозку налічує понад 40 мільйонів людей, готових рятувати інших. В Українському реєстрі – понад 9 тисяч. Чим більший реєстр – тим більше шансів знайти спорідненого донора для українських пацієнтів. Це особливо важливо в умовах війни, адже клітини для трансплантації слід доставити до реципієнта не пізніше 72 годин з моменту забору. В умовах відсутності авіасполучення кожного разу це перетворюється на окрему спецоперацію.

Зареєструватися в Українському реєстрі донорів кісткового мозку і замовити свій тест-набір можна тут Ubmdr.org.

Трансплантацію кісткового мозку в Україні проводять у 9 центрах. У 2023 році проведено проведено 101 трансплантацію кісткового мозку.