Логотип Facebook із посиланням на сторінку Facebook
Логотип YouTube із посиланням на канал YouTube
Логотип Telegram, посилання поки неактивне

Людям із порушенням зору

У разі нестачі кров та її компоненти можуть ввозити в Україну як гуманітарну допомогу

Серпень, 29, 2023

Уряд прийняв рішення про порядок ввезення з-за кордону донорської крові та її компонентів у разі нагальної потреби.

Під час війни потреба в донорській крові та її компонентах в Україні перевищує потребу в мирний час. Збільшення інтенсивності бойових дій на фронті, щоденні обстріли ворогом мирних міст призводять до зростання потреб в крові та компонентах крові, які критично необхідні для порятунку військових та цивільних українців.

Наразі державна система крові забезпечує потреби й запити в донорській крові та компонентах крові, чому сприяють регулярні донації небайдужих українців. Однак, система охорони здоров’я має бути готовою до будь-якого розвитку несприятливих подій – посилення збройної агресії й терористичних актів рф, надзвичайних ситуацій.

Ухвалена постанова “Про затвердження Порядку ввезення на територію України донорської крові та компонентів крові на період дії воєнного стану або при виникненні надзвичайних ситуацій” передбачає, що при виникненні потреби кров та її компоненти можуть завозитися в Україну з-за кордону. Це дозволить в критичні моменти уникнути можливого дефіциту донорської крові та компонентів крові, що забезпечить своєчасне та безперервне надання трансфузіологічної допомоги.

Кров та компоненти крові можуть потрапити в Україну лише як гуманітарна допомога за відповідним рішенням та зверненням Уряду. Відповідальним за їх отримання визначено спеціалізовану державну установу “Український центр трансплант-координації”, який виконує функції Національного трансфузіологічного центру.

Хоча таке рішення запобігає виникненню критичних ситуацій з наявністю донорської крові та компонентів крові, все ж важливо, щоб українці продовжували тримати свій донорський фронт, який тримають протягом усієї збройної агресії. Центри крові щодня готові приймати донорів різних груп крові та резус-належності.