Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу facebook-1.png
Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу youtube-logo-1.png
Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу telegram-1-1.png

Людям із порушенням зору

16 органних трансплантацій за останні шістнадцять днів

Серпень, 10, 2022

Українські медики об’єднують свої зусилля, аби рятувати людей і робити трансплантацію більш доступною.

У Волинській обласній лікарні провели пересадку серця і двох нирок. Для успішного забору і проведення трансплантацій у Луцьк приїхали бригади з інших лікарень. Команда Інституту серця з Борисом Тудоровим пересадила серце. Нирки трансплантували хірурги Микола Поляков, Михайло Загрійчук та їхні волинські колеги. Спільна робота в операційних дала шанс на нове життя двом киянам та пацієнту з тимчасово окупованої Херсонщини.
За тиждень волинські медики та столичні лікарі знову мали ніч трансплантацій і знову врятували трьох людей. Серед них 29-річний чоловік з Хмельниччини, який уже живе з новим серцем.

Серце і дві нирки від померлого донора на початку серпня пересадили у Тернопільській обласній лікарні. Трансплантувати нирку допомагав Микола Поляков (Київська міська клінічна лікарня №1), другу нирку пересадили у Київському міському центрі нефрології і діалізу.
Перша пересадка серця у цій лікарні відбулася буквально минулого місяця. Тоді тернопільським медикам допомогли стартувати колеги з Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова. Чоловік, якому замінили серце, уже вдома.

Чергова мультиорганна трансплантація в Національному інституті хірургії та трансплантології ім. О.О. Шалімова. Вперше забір органів провели в медичному закладі на Київщині – у Ірпінській міській лікарні, відновленій після окупації. Нирки і печінку шалімівці пересадили пацієнтам з Закарпаття та Миколаївщини.

У перші дні серпня чотири органи трансплантували у Першому медичному об’єднанні Львова. Серед врятованих – 12-річний хлопець, у якого відмовили нирки після перенесеної ангіни. Печінку трансплантували жінці з Закарпаття, а допомагали в цьому львів’янам хірурги з лікарні «Феофанія».

Органну трансплантацію в Україні проводять 32 заклади. Медики з більшим досвідом долучаються до пересадок в регіональних лікарнях, партнерство в операційній робить можливими проведення таких технологічних втручань в різних регіонах країни.

Підбір реципієнтів відбувається винятково через Єдину державну інформаційну систему трансплантацій.

Загалом від початку року проведено 182 органні трансплантації, половина з них від померлого донора. Найбільше трансплантацій у Першому медичному об’єднанні Львова, Національному інституті хірургії та трансплантології ім. О.О. Шалімова та Волинській обласній лікарні.

Велике співчуття та вдячність родичам померлих донорів за їхні рішення.