Попри повітряні тривоги і обстріли українських міст, трансплантологи продовжують рятувати людей.
У Ковельському МТМО після тривалої перерви пересадили донорське серце і зробили це в екстремальних умовах. Коли медики проводили трансплантацію, в місті оголосили повітряну тривогу, але лікарі не зупинили процес. Пацієнт – 61-річний рівнянин з термінальною стадією серцевої недостатності. Останнім часом його життя підтримувалося «штучним» серцем і два роки він очікував на донорський орган. Через 5 днів після пересадки чоловік почувається задовільно і дякує своєму донору-рятівнику.
У Київській міській лікарні швидкої допомоги протягом останнього тижня два донори дали можливість врятувати життя семи людям. В ці дні постійних тривог у столичних центрах трансплантаціі пересадили серце, чотири нирки і дві печінки. Наймолодшому реципієнту – 40 років, найстаршому – 63. Наразі всі пацієнти проходять реабілітацію.
У жовтні нинішнього року в Україні проведено 32 органні пересадки, 22 з них – від померлого донора.
Всі медичні заклади в Україні, де проводять трансплантацію, мають альтернативні джерела енергіі. Тому попри тимчасові відключення електроенергіі, медики мають можливість проводити операціі і забезпечувати пацієнтам належну реабілітацію.