Логотип Facebook із посиланням на сторінку Facebook
Логотип YouTube із посиланням на канал YouTube
Логотип Telegram, посилання поки неактивне

Людям із порушенням зору

Понад 3 тисячі пацієнтів очікують на трансплантацію

Березень, 27, 2024

На кінець березня понад 3 000 пацієнтів перебувають у національному листі очікування на трансплантацію органів. З них майже половина – у статусі “скринінг”, це означає, що наразі вони проходять певні дообстеження або перебувають за межами України. Пацієнти з таким статусом не беруть участь у процесі співставлення і підбору органів від померлого донора.

Лист очікування, який формується в Єдиній державній інформаційній системі трансплантації, є динамічним і може змінюватися щодня, залежно від інформації, яку вносять про реципієнтів трансплант-координатори центрів трансплантації.

Органну трансплантацію в Україні у 2024 році проводять 36 медичних закладів.

Лист очікування на трансплантацію формується таким чином:

  • Кожен з центрів трансплантації формує свій лист очікування. Рішення про те, що пацієнт потребує пересадки анатомічних матеріалів, приймає медичний консиліум центру, консиліум також визначає наскільки потреба реципієнта в такій операції є екстреною.
  • З листів очікування центрів трансплантації формується загальний національний лист очікування. Скан-копії всіх медичних документів, які підтверджують стан пацієнта і статус екстреності, вносяться до Єдиної державної інформаційної системи трансплантації. Це своєрідна черга на пересадку необхідного пацієнту органу.
  • Реципієнт може бути внесений до листа очікування в одному з центрів, які на сьогодні проводять органні пересадки, на підставі відповідної заяви. За іншою заявою він може змінити центр трансплантації, але не частіше 1 разу на 6 місяців. При цьому, загальна тривалість перебування в листі очікування зберігається.