Логотип Facebook із посиланням на сторінку Facebook
Логотип YouTube із посиланням на канал YouTube
Логотип Telegram, посилання поки неактивне

Людям із порушенням зору

Реімбурсація. Маршрут пацієнта за доступними ліками

Березень, 22, 2023

З 27 лютого 2023 року набув чинності новий Реєстр лікарських засобів, які підлягають реімбурсації за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення. До реєстру включено препарати імуносупресії для пацієнтів в посттрансплантаційному періоді. Нижче відповіді на запитання, які виникають найчастіше.

Хто може виписати електронний рецепт

Електронний рецепт може виписати лікар центру трансплантації, який обіймає посаду трансплант-координатора. Також це може зробити лікар, який обіймає посаду трансплант-координатора у будь-якому іншому медичному закладі.

Куди звертатися пацієнтам, яким проведено трансплантацію за кордоном

Реципієнти, які отримували лікування методом трансплантації за кордоном, мають право звернутися до трансплант-координатора будь-якого зручного для них центру трансплантації, обов’язково з випискою з місця проведення оперативного втручання – для створення плану лікування та електронного рецепту в ЕСОЗ.

Як дізнатися про наявність ліків в аптеках

Інформацію про місцезнаходження аптек, які долучилися до програми “Доступні ліки”, та наявність в них необхідних препаратів можна уточнити в інформаційно-довідковій службі НСЗУ за телефоном: 16-77 (з понеділка по четвер з 9 години ранку до 18 години та з 9 години ранку до 16:45 у п’ятницю у робочі дні).

Якщо призначені ліки не підлягають реімбурсації

Препарати, які не потрапили у Реєстр, згідно з Наказом Міністерства охорони здоров’я України від 21.02.2023 № 351 “Про затвердження Реєстру лікарських засобів, які підлягають реімбурсації за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення, станом на 14 лютого 2023 року”, а саме “СЕЛЛСЕПТ” (Мофетилу мікофенолат, 250 мг) та “ІМУРАН” (Азатіоприн, 50 мг), реципієнти можуть отримувати:

  1. За “старим” алгоритмом, тобто від структурних підрозділів з питань охорони здоров’я обласних та Київської міської державних адміністрацій через розподіл лікарських засобів для хворих у до- та післяопераційний період з трансплантації, закуплених за кошти Державного бюджету України.
  2. За рахунок асигнувань, що передбачені державним та місцевими бюджетами на охорону здоров’я, згідно з Постановою від 17.08.1998 № 1303 “Про впорядкування безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування окремих груп населення та за певними категоріями захворювань”.

Детальніше про алгоритм отримання препаратів імуносупресії через реімбурсацію за посиланням: https://utcc.gov.ua/transplantatsiya/patsiyentam.