Логотип Facebook із посиланням на сторінку Facebook
Логотип YouTube із посиланням на канал YouTube
Логотип Telegram, посилання поки неактивне

Людям із порушенням зору

Про стандартизацію лабораторного супроводу трансплантацій

Грудень, 3, 2021

Побудова системи трансплантації в Україні потребує  імплементації міжнародних стандартів роботи та ведення власної статистичної бази.

В першу чергу, це належне, контрольоване надання медичної допомоги пацієнтам, що потребують трансплантації на всіх етапах лікування на засадах доказової медицини.

Відповідно, щоб запровадити стійку систему необхідно забезпечити якісну роботу усіх  її складових:

  • координуючого органу – СДУ «Український центр трансплант-координації», що забезпечує  контроль та координацію всіх процесів на всіх етапах надання медичної допомоги в рамках трансплантації в Україні;
  • центрів трансплантації – що забезпечують надання медичної допомоги згідно законодавства України;
  •  лабораторних центрів – що забезпечують відповідність підбору пари донор-реципієнт за допомогою імуногенетичних методів дослідження, а це в свою чергу запобігає імунозалежному відторгненню трансплантату.

Для безперебійного надання кваліфікованої допомоги усіма складовими цієї системи необхідно застосувати уніфікований підхід та забезпечити контроль якості на усіх етапах процесу надання допомоги із застосуванням трансплантації.

На сьогоднішній день УЦТК проводить роботу по розбудові лабораторного супроводу трансплантації згідно Європейського стандарту «Євротрансплант», метою якого є побудова центральних лабораторних комплексів, які будуть надавати висококваліфіковані послуги по обстеженню пацієнтів, як на до- так і після трансплантаційному етапах. Лабораторні комплекси повинні бути розташовані в територіальній доступності до певної групи центрів трансплантації, забезпечувати безперебійну роботу 24/7, забезпечувати виконання уніфікованих методик досліджень, відповідати всім вимогам EFI, щодо акредитації лабораторії.

Фахівці центру працюють над розробкою моделі, за якої кожен регіон країни буде забезпечений лабораторією, яка здатна виконувати весь спектр лабораторних досліджень для до- та після трансплантаційного супроводу. Кожен центр трансплантації зможе укласти з такою лабораторією договір про надання послуг, а фінансування цих послуг має бути забезпечено державою.

Окремо проводиться робота з підготовки та безперервного професійного розвитку фахівців для забезпечення роботи лабораторних центрів.