Логотип Facebook із посиланням на сторінку Facebook
Логотип YouTube із посиланням на канал YouTube
Логотип Telegram, посилання поки неактивне

Людям із порушенням зору

Кращі світові практики навчали трансплантологів та лікарів-лаборантів

Вересень, 8, 2023

Ще один день фахової школи з міжнародною участю.

До тренінгів долучилися лікарі-трансплантологи, адже теми доповідей і обговорення стосувалися взаємодії фахівців лабораторної служби та клінічних підрозділів, які беруть участь у роботі трансплантаційних команд.

Як посилити таку взаємодію і налагодити найефективнішу співпрацю? Про те, як вдалося зробити це в охороні здоров’я в своїх країнах та про інші актуальні питання трансплантології, розповідали провідні зарубіжні практики.

Професор Роберт Лівскі – президент Американського товариства гістосумісності та імуногенетики і медичний директор лабораторії HLA-типування в Центрі наук про здоров’я, який носить ім’я королеви Єлизавети II (Канада).

Докторка Енн-Маргарет Літтл – очільниця лабораторії гістосумісності та імуногенетики в Глазго (Шотландія) і президентка Європейської федерації імуногенетики (EFI).

Докторка Аннет Джексон – доцентка кафедри хірургії Університету Дьюка (США) та директорка лабораторії клінічної трансплантаційної імунології. Бере активну участь у дослідженнях, що вивчають нові методи лікування HLA-десенсибілізації та пізнього відторгнення органів.

Доктор Антоній Славцев – завідувач відділу імуногенетики Інституту клінічної та експериментальної медицини в м. Прага (Чеська Республіка). Доктор Славцев також є головою програмного організаційного комітету конференції з імуногенетики “Схід-Захід”.

Докторка Кеті Мерфі – директорка лабораторії гістосумісності та імуногенетики в в Сан-Антоніо (США). Наразі є головою Комітету з гістосумісності UNOS.

Професор Іліас Доксіадіс – консультант трансплантації в Інституті переливання крові Лейпцизького університету (Німеччина). Також є членом консультативних комітетів Eurotransplant з типування і членом правління ARSHI.

Доктор Джеймс Лан – медичний директор лабораторії HLA у Ванкувері (Канада) та нефролог-трансплантолог у Ванкуверській лікарні загального профілю. Займається дослідженнями, спрямованими на інноваційні рішення для пацієнтів, які потребують трансплантації нирок і мають високий ризик відторгнення.

Професор Роберт Керролл – консультант з питань імунологічних ризиків у відділеннях трансплантації нирок, серця, легень та кісткового мозку в Австралійській службі крові Червоного Хреста в Аделаїді, Мельбурні та Сіднеї.

Разом з зарубіжними експертами фахівці українських трансплант-команд обговорювали питання розподілу трансплантатів, особливості HLA-тестування та віртуального крос-матчу, проблеми, що виникають при визначенні гістосумісності і як спільними зусиллями їх вчасно вирішувати.

У тренінгах взяли участь понад 150 лікарів-трансплантологів та фахівців лабораторної служби.

Відео з виступами зарубіжних експертів буде розміщено на сайті УЦТК.