Логотип Facebook із посиланням на сторінку Facebook
Логотип YouTube із посиланням на канал YouTube
Логотип Telegram, посилання поки неактивне

Людям із порушенням зору

Харківським донорам присвятили марку

Червень, 14, 2023

Коротке оголошення на сторінці у соцмережах Харківського обласного центру служби крові. Харків’ян запрошують здавати кров, мотивація – рятувати життя іншим українцям. Прифронтове місто вкотре відгукнулося на заклик медиків і у день донора понад 300 харків’ян прийшли, аби поділитися власною кров’ю.

Донорство крові харків’ян – одна з героїчних сторінок цього міста. На другий день війни, 25 лютого, росіяни обстріляли Харківський обласний центр крові. Тоді у черзі до центру загинув донор, а ще трьох людей було поранено. За чотири години медики перенесли обладнання і весь технологічниий процес у підвальні приміщення. І наступного дня з 7-ї ранку почали приймати людей, а число бажаючих здати кров тільки збільшувалося.

Заступниця директора Харківського обласного центру крові Олена Малигон: “З 24 лютого не було жодного випадку, коли б ми не забезпечили запит медичного закладу на компоненти крові. Все завдяки нашим донорам. І якщо до війни з числа людей, які вперше здавали кров, постійними донорами ставали 1-2 відсотки, то зараз, це 40 відсотків. Практично кожна друга людина, яка вперше здала кров, робить це знову і знову”.

Харківським донорам Укрпошта навіть присвятила окрему марку. Її також сьогодні презентували у присутності тих, хто прийшов задонатити кров.