Логотип Facebook із посиланням на сторінку Facebook
Логотип YouTube із посиланням на канал YouTube
Логотип Telegram, посилання поки неактивне

Людям із порушенням зору

4-х річний донор врятував життя трьох дітей

Липень, 10, 2023

Учора лікарі констатували смерть мозку 4-річному хлопчику, причина – крововилив в мозок, спричинений аневризмою. Шансів на порятунок не було і батьки-медики дали згоду на забір органів.

Того ж дня трансплант-команда Інституту серця МОЗ України під керівництвом Бориса Тодурова пересадила серце 6-річній Соломії, яка страждала на дилатаційну кардіоміопатію. До трансплантації було задіяно 18 лікарів Інституту серця. Близько першої ночі операцію завершили, ще дві години Соломія залишалася підключеною до апарату штучного дихання, а вже під ранок її легені і донорське серце працювали злагоджено. Медики і батьки Соломії навіть дозволили мамі донора послухати, як б’ється серце її сина в грудях врятованої дівчинки.

12-річному Антону в НДСЛ “Охматдит” пересадили обидві нирки. Хлопчику діагностована термінальна стадія ураження нирок, він був залежний від гемодіалізу, три роки “жив” в Охматдиті і ця операція стала для нього просто таки рятівною. Через вікову різницю і різну масу тіла Антону пересадили одразу обидві нирки. Трансплантовані органи мають здатність рости в новому організмі.

Трансплант-команда Охматдиту, якою керував Олег Годік, пересадила і донорську печінку. Новий орган отримав 15-річний Дмитро. Юнак мав цироз печінки неуточненої етіології і за стутусом екстреності потребував невідкладної пересадки органу.

Пацієнти обох центрів наразі перебувають в реанімаціях, їх стан відповідає рівню перенесеного оперативного втручання.

Світла пам’ять маленькому донору, співчуття батькам і безмежна вдячність за прийняте рішення. Згідно з Єдиною державною інформаційною системою трансплантації наразі в Україні трансплантації органів очікують 30 дітей.

З 2021 року було виконано 100 трансплантацій органів дітям, з них 39 – від посмертного донора.